Pięć minut dla biustu

Biust jest dla kobiet jedną z najważniejszych części ciała. Każda z nas marzy o tym, aby kształt i rozmiar był idealny. Zwłaszcza w obliczu „idealnych biustów” widzianych niemal codziennie w reklamach i filmach.

piec minut dla biustuPróbujemy dogonić ideału, ale czy zadajemy sobie pytanie, czy ten ideał tak naprawdę jest? Jeden z największych mitów, który wciąż jeszcze krąży jest ten wg którego atrakcyjny biust powinien być duży. Nic bardziej mylnego! Biust będzie piękny, wtedy kiedy będziemy o niego dbać. A to wcale nie takie proste! Zwykle najwięcej uwagi poświęcamy na twarz, biust zaś jest pomijany.

Odpowiednia pielęgnacja kluczem do sukcesu

Jeśli chcemy, aby nasze piersi były w dobrej kondycji wiele lat nie ma czasu do stracenia. Tylko regularna i systematyczna pielęgnacja pozwoli nam uzyskać porządne efekty. Nie możemy zapominać, że biust na drodze do pięknego wyglądu ma wiele „przeszkód” do pokonania, więc im lepiej go przygotujemy tym mniej będziemy miały kłopotów!

Od czego zacząć?

Pielęgnację biustu należy rozpocząć dość wcześnie najlepiej już po 20 roku życia. To wszystko po to, aby nasze piersi jak najlepiej „zniosły” wszystkie zmiany jakie je czekają w przyszłość, mowa tu przede wszystkim o ciąży, wszelkich zmianach hormonalnych, nagłym tyciu lub chudnięciu. O ile nastolatki mogą smarować biust balsamem nawilżającym, którego używają na co dzień do ciała, to jednak już ok. 25 roku życia trzeba wprowadzić specjalne kosmetyki do tej partii ciała. Mają one bowiem właściwości ujędrniające i modelujące, a to bardzo ważne.
Biust zwykle zmienia się po urodzeniu dziecka. Warto wtedy cały czas stosować preparaty ujędrniające, nawilżające i odżywcze, a dodatkowo już nawet przed ciążą wprowadzić kremy zapobiegające rozstępom.
Bardzo dobrym sposobem, aby poprawić kształt piersi są po prostu codzienne ćwiczenia. To bardzo proste i nie wymaga zbytniego wysiłku. Wystarczy złożyć dłonie na wysokości piersi i systematycznie uciskać jedna o drugą, powtarzając taką serię kilka razy. Bardzo dobrze na nasz biust wpływa pływanie a także taniec. Drugim istotnym punktem jest odpowiednia bielizna. Zadbajmy więc o odpowiedni biustonosz. Kobiety wciąż mają z tym problem, a źle dobrany może zdeformować piersi!

Ponieważ piękny biust to biust zadbany i zdrowy warto zapamiętać kilka reguł:

1. Codzienna pielęgnacja specjalistycznymi preparatami. Delikatnymi, kolistymi ruchami ku górze należy nanieść preparat. Od czasu do czasu w trakcie kąpieli warto zrobić delikatny peeling.
2. Wykorzystaj prysznic i wykonuj delikatne masaże, raz zimą wodą raz ciepłą, to poprawi krążenie i ujędrni biust. Pamiętaj, aby strumień nie był zbyt silny.
3. Systematycznie wykonuj ćwiczenia, które modelują biust!
4. Zadbaj o odpowiednią bieliznę
5. I co najważniejsze pamiętaj o comiesięcznej kontroli. Nie lekceważ tego! Piękny biust to zdrowy biust!

Uwaga na słońce!

Lekarze dermatolodzy podkreślają, jak niebezpieczne dla naszej skóry może być słońce i nadmierne opalanie. Moda na topless sprawia, że coraz więcej kobiet opala piersi i co gorsza nieodpowiednio dba o ich ochronę. Skóra biustu jest bardzo delikatna oraz skłonna do poparzeń słonecznych, dlatego najlepiej wcale jej nie opalać. Jeśli jednak się na to zdecydujemy należy stosować kremy z bardzo wysokim filtrem, a po opalaniu zadbać o odpowiednie nawilżenie, bowiem skutki opalania są dla naszych piersi naprawdę niekorzystne. Po pierwsze skóra traci swoją elastyczność, przez to obserwuje się przedwczesne wiotczenie skóry. Ponadto staje się ona sucha i szorstka, traci sprężystość. Najlepiej więc piersiom takich przygód nie fundować.

Beata Kisielewicz Kosmetyczka
Ambasady Urody PCME w Toruniu