Pierwsza Polka z własną lalką Barbie! Martyna Wojciechowska wzorem dla dziewczynek

Kultowa lalka Barbie to uwielbiana przez dziewczynki na całym świecie zabawka. Obecnie wzbudza duże kontrowersje, między innymi z powodu wyidealizowanego wizerunku kobiety. Czy zaszły zmiany w tej kwestii?

Foto. instagram.com/martyna_world

Zabawki z przekazem

Mieliśmy okazję podziwiać lalki bez makijażu, które miały zmieniać postrzeganie kobiecego piękna przez bawiące się dziewczynki. Wyprodukowano także różne sylwetki, aby podkreślić, że każda z nas jest wyjątkowa, niezależnie od kilogramów. Przyszedł czas na inspirację silnymi kobietami, które przełamują stereotypy.

Martyna Wojciechowska ma powód do dumy  – wykreowanie jej wizerunku w postaci lalki Barbie to dowód na jej niezwykłą osobowość i możliwość wywierania wpływu na innych.

„Martyna została uhonorowana za wyjątkową pasję, podejmowanie ryzyka, pokonywanie barier i determinację w osiąganiu celów oraz realizacji marzeń i aspiracji. Jej zaangażowanie i postawa stanowią inspirację dla kobiet i dziewczynek na całym świecie. Gratulujemy!” – czytamy na fanpage’u Barbie na Facebooku.

Barbie Shero

Barbie Shero to kampania mająca na celu inspirowanie dorastających dziewczynek i wyróżnienie kobiet, które pokonują różne bariery, aby osiągnąć cel. Nazwa projektu to zestawienie słów „she” i „hero”. Dzięki temu przedsięwzięciu kobiety są wzorem dla innych.

Do tej pory wyróżnione zostały Ibtihaj Muhammad, Misty Copeland, Ava DuVernay, Eva Chen czy Ashley Graham.

„Podobnie jak One, zostałam uhonorowana najwyższym wyróżnieniem marki Barbie – wyjątkową lalką, która wygląda tak jak ja! Bardzo dziękuję!” – napisała Wojciechowska na Instagramie.

Czy macie swoją faworytkę, która także powinna zostać wyróżniona własną lalką Barbie?