Pierwszy numer „Vogue Poland” już jutro trafi do sklepów!

"Vogue" to prestiżowe czasopismo modowe, którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Wydawane jest nieprzerwanie od 1892 roku i od tego czasu podbija serca kobiet na całym świecie.

fot. Twitter @VoguePoland

„Vogue” narodził się 17 grudnia 1892 roku w Stanach Zjednoczonych jako tygodnik. Dopiero po siedemnastu latach stał się dwutygodnikiem. W roku 1910, już jako miesięcznik, powstała pierwsza edycja europejska w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu pismo zawitało do 21 krajów, a już jutro do tego grona dołączy także Polska.

Na zdjęciu: Filip Niedenthal, Katarzyna Kulczyk i Joanna Lorynowicz fot. Twitter @szesty

Polska edycja „Vogue” będzie wydawany przez Katarzyna Kulczyk, a redaktorem naczelnym zostanie Filip Niedenthal, były szef działu mody w magazynie „Harper’s Bazaar”. Zastępować go będzie Joanna Lorynowicz.

Pojawienie się magazynu w Polsce jest ogromną szansą na podwyższenie prestiżu polskiego rynku modowego na świecie. Już teraz rodzimi projektanci zdobywają uznanie poza granicami kraju, jednak „Vogue Polska” ma szansę w znaczący sposób wpłynąć na ich rozwój. W ślad za innymi edycjami, polska wersja pisma wydawana będzie co miesiąc, a cena numeru wyniesie 16,90 zł. Premiera pierwszego egzemplarzu zaplanowana jest dokładnie na 14 lutego 2018 roku. Nie możemy się już doczekać pierwszego numeru!

 

Anna Dzielińska