Polka została Miss Świata. Karolina Bielawska ukoronowana Miss World

Rozstrzygnięcie 70. edycji konkursu przełożono ze względu na pandemię aż o 3 miesiące, ale na taki wynik warto było czekać! Korona Miss trafiła w ręce Polki.

Polka została Miss Świata
Polka została Miss Świata. Karolina Bielawska ukoronowana Miss World. Foto Instagram @missworld

Miss World, czyli Miss Świata, to najstarszy międzynarodowy konkurs piękności. Odbywa się od początku lat 50. i obok Miss Universe (Miss Wszechświata), Miss International (Międzynarodowa Miss) i Miss Earth (Miss Ziemi), jest jedną z najważniejszych tego typu imprez. O miano tej najpiękniejszej walczą reprezentantki ponad 100 krajów, a każdego roku rywalizacja jest zażarta. W tym roku to Polka została Miss Świata! Karolina Bielawska jest drugą w historii Miss Polonią, której udało się tego dokonać.

Polka została Miss Świata

Miss World 2020 nie mogło się odbyć ze względu na pandemię. Konkurs przesunięto na grudzień 2021. Niestety, na początku miesiąca spora część kandydatek i personalu pracującego przy wydarzeniu złapała COVID-19. Imprezę trzeba było ponownie przełożyć. Ostatecznie 70. edycja Miss Świata doszła do skutku 16 marca 2022 roku. W konkursie udział wzięło 97 kobiet, a do półfinałów zakwalifikowało się 40 z nich. Z powodu remisu zamiast najlepszej 12 wybrano najlepszą 13 – w ścisłej czołówce był więc nadzwyczajny tłok. Ostatecznie to jednak Polka tryumfowała.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Miss World (@missworld)

Zobacz także: Jak Miss Polonia radzi sobie na salonach?

Karolina Bielawska najpiękniejszą kobietą świata

Nową Miss World została Karolina Bielawska. 22-latka pochodzi z Łodzi. Zajmuje się modelingiem oraz konferansjerką. Studiowała zarządzanie na łódzkiej Politechnice. Licencjat zakończyła pracą o wizerunku marki Miss Polonia – konkursu, który udało jej się wygrać w 2019 roku. Dzięki zdobyciu krajowego tytułu Bielawska reprezentowała nasz kraj podczas Miss World. W środę 1 marca koronę Miss Świata przekazała jej poprzednia zwyciężczyni, Toni-Ann Singh z Jamajki. Wicemistrzynią została Shree Saini z Stanów Zjednoczonych, a na trzecim miejscu uplasowała się Olivia Yace z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Druga polska Miss Świata w historii

Z konkursem Miss Polonia kojarzymy wiele znanych i lubianych twarzy, takich jak Marcelina Zawadzka, Paulina Krupińska czy Izabella Krzan. Jednakże Karolina Bielawska jest dopiero drugą Polką, której udało się wygrać konkurs Miss World. Wcześniej tytuł ten nosiła jedynie Aneta Kręglicka. Poprzedniczka Bielawskiej wywalczyła go w 1989 roku.