Rogalska, Korwin-Piotrowska, Kammel kolejny raz ostro o sprawie z gwoździem

Minął już prawie tydzień od wielkiej wpadki w Pytaniu na Śniadanie. Jedni spekulują, że władający dość wątpliwymi umiejętnościami "magik" postanowił zrobić karierę drogą złej sławy, inni, że TVP walczy o oglądalność. W tym wszystkim jednak jest jeszcze poszkodowana Rogalska...

Marzena Rogalska, GA.
Marzena Rogalska, GA.

O „gwoździu” w śniadaniówce słyszeli już raczej wszyscy. Sytuacja, w której na antenie programu prowadząca Marzena Rogalska przebiła sobie rękę gwoździem przez błąd Pana Ząbka miała miejsce w sobotę, a burza o to wciąż trwa.

Marzena  po raz kolejny zamieściła informację na swoim Facebooku:

Miałam szczery zamiar nie wypowiadać się już na temat wypadku, który miał miejsce w sobotę w PNŚ. Dzisiejsza publikacja w Super Expresie, że nie wspomnę o „dowcipnych” komentarzach w internecie, ośmieszających to co się stało, spowodowała, że zmieniłam zdanie. Jestem dziennikarką, dla której wiarygodność, prawda i rzetelność to wartości nadrzędne. Ich się trzymam zawsze, także i w tej sprawie. Podkreślam – to był wypadek i wydarzył się na wizji. To co się stało z moją dłonią chirurg opisał: rana szarpana dochodząca do grzbietu dłoni. Po moim powrocie ze szpitala, w obecności całej redakcji Pan Ząbek przepraszał i płakał, że jego kariera jest skończona. Stanęłam w jego obronie, prosząc o mniej hejtu, a więcej wyrozumiałości. Nie rozumiem postawy Pana Ząbka, który stara się chronić swój wizerunek moim kosztem, nie mówiąc jak było naprawdę, że doszło do wypadku w PNŚ i pozwalając snuć domysły.

Dziennikarka w swojej wypowiedzi oskarża Ząbka o próbę zniewagi jej rzetelnego wizerunku poprzez milczenie na temat wypadku. Godzinę później Pan Ząbek odpowiedział na jej zarzuty publikując na swoim profilu:

Chciałbym sprostować pewne pomówienia i nawiązać do wydarzenia,które stało się w sobotni poranek w „Pytaniu na Śniadanie”. Umieściliśmy od razu po – filmik razem z Panią Marzeną Rogalską, na którym wyjaśnilismy zaistniałą sytuację i szczerze przeprosiłem Panią Marzenę za to (nadal podtrzymuję to, że jest mi bardzo przykro) . Absolutnie nie chcę zaszkodzić wizerunkowi Pani Marzeny Rogalskiej ani TVP 2. Niestety nagranie z programu zaczęło żyć własnym życiem- z czym nie miałem nic wspólnego. Wysnute teorie na temat sztuczki nie są powiązane ze mną ani nie nakręcałem szumu wokół sobotniego wydarzenia, ani nie zamierzałem się na tym wzbogadzić w żaden sposób. Tym postem chciałbym wygłosić swoje ostateczne oświadczenie- tak, sztuczka nie wyszła,akcja nie była w żaden sposób ustawiona i to nie był fake.

Jak było naprawdę tego pewnie się nie dowiemy. Możemy tylko mieć nadzieję, że TVP nie poświęciło dłoni prowadzącej dla wysokiej oglądalności, a Pan Ząbek nie postanowił zaistnieć tym samym kosztem.

Memy, źródło: bi.gazeta.pl
Memy, źródło: bi.gazeta.pl

Inni o sprawie z gwoździem:

Karolina Korwin – Piotrowska podburza w swojej wypowiedzi prowadzącą PnŚ tymi słowami:

Moja pierwsza reakcja po tym, jak siedząc na piachu dowiedziałam o się tym porannym „evencie”, była taka, że na miejscu Rogalskiej podałabym natychmiast TVP do sądu, bo psim obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie pracownikowi bezpieczeństwa w trakcie wykonywania przez niego pracy. Jeśli ktoś coś zaniedbał i naprawdę jest rana, krew sika naprawdę, a nie dla medialnego picu – sąd to rozstrzyga. Sama znam kilku prawników, którzy mogliby to gładko załatwić.

Tomasz Kammel ostro o przykrym wydarzeniu:

Kochani, pomóżcie udostępnić. Poproszę bardzo! Dużo niegodziwości wokół sprawy z gwoździem. Niektórzy świetnie się bawią, inni mocno lansują, zapominając, że na końcu, zupełnie sama z tym wszystkim zostaje Bogu ducha winna, zraniona (również dosłownie) kobieta (…) To, jak cały team Pytania na Śniadanie wspierał Marzenę to też jest magiczna sztuczka. To, jak dostała diagnozę rany szarpanej to też jest fake. Tylko wy jedni znacie prawdę.

Jego wypowiedź dotyczy artykułu opublikowanego w SuperExpressie, w którym spekulowano, że była to wymyślona akcja telewizji. A Wy co sądzicie o tej wielkiej wpadce telewizji publicznej??