Shakira znalazła się w centrum skandalu. Sytuacja wygląda poważnie…

Kolumbijska piosenkarka Shakira jest w trakcie trasy „El Dorado World Tour”, które obejmuje wiele miast Europy, Azji i Ameryki. Podczas jej koncertów fani mają możliwość zakupu wielu akcerosoriów i pamiątek - nikt nie spodziewał się, że wywołają takie oburzenie!

Foto/instagram.shakira

Obecnie Shakira odbywa trasę koncertową, która promuje album „El Dorado” z 2017 roku. Fanów piosenkarki oburzyła biżuteria, jaką artystka sprzedaje podczas koncertów. Wszystko przez to, że naszyjnik nawiązuje swoim wyglądem do nazistowskiej symboliki.

Na biżuterii jest zaprojektowany symbol „Czarnego Słońca”. Ten symbol składa się z trzech swastyk,  umieszczonych w okręgu. W rzeczywistości cała kompozycja przypomina obraz słońca.

Symbol „Czarnego słońca” jest wmurowany w zamku Wewelsburg. Te miejsce miało się stać „Centrum Nowego Świata” i symbolizować nazistowską siłę w Europie. Dlatego biżuteria Shakiry została poddana fali krytyki, a organizatorzy trasy koncertowej, firma Live Nation, przeprosili fanów Shakiry i wycofali naszyjnik ze sprzedaży.

Foto/Twitter.Bill Rickards

Naszyjnik, jaki Live Nation zaprojektował na potrzeby trasy Shakiry „El Dorado”, oparty jest na przedkolumbijskiej symbolice. Niektórzy fani wyrazili jednak obawę, że projekt może niechcący nawiązywać do neonazizmu. Bardzo przepraszamy za to nieumyślne podobieństwo. Naszyjnik usunęliśmy z naszej oferty. – napisali organizatorzy. Shakira w żaden sposób nie skomentowała tej sytuacji.