TEMATY MIESIĄCA

Najgorętsze z artykułów publikowanych w serwisie Obcasy.pl w przeciągu całego miesiąca. Tematy, które spodobały się Wam najbardziej zebraliśmy w jednym miejscu, tworząc tym samym najciekawszą rubrykę. Nie zabraknie tu tematów ważnych i trudnych, ale również takich, które po prostu Was interesują.

15 prawd, które odkryjesz po trzydziestce

Mądrość przychodzi z wiekiem? Nie, czasem wiek przychodzi sam… Bo mądrość nie pojawia się wraz z upływającym czasem. Ona bierze się z naszych doświadczeń i umiejętności czerpania z nich garściami.

Trudne rozmowy z dzieckiem… o śmierci

Zbliża się pierwszy listopada, czas refleksji, zadumy i wspomnień. Mogą pojawić się pytania naszych pociech o przemijanie czy śmierć.

Cesarskie cięcie – wskazania, przebieg i znieczulenie

Cesarskie cięcie jest jedną z metod zakończenia ciąży, kiedy z różnych powodów poród siłami natury nie może się odbyć.

Narty damskie – jaki model będzie najlepszy do nauki jazdy na nartach?

Każdego roku wielu z nas pragnie rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem. Poszukujemy najlepszego sprzętu, który odpowie nie tylko naszemu stopniowi umiejętności, ale i pozwoli go rozwinąć, byśmy po wkręceniu się w sport nie zaczęli się męczyć.

Czy wypożyczenie samochodu może być w określonej sytuacji bardziej opłacalne niż zakup?

Polacy, zamiast kupować samochód, coraz częściej decydują się na jego wynajem. Dotyczy to nie tylko przedsiębiorców, ale także osób prywatnych. W jakich sytuacjach wypożyczenie samochodu jest bardziej opłacalne od zakupu?

Czysta ciekawość, a może coś więcej? Na czym polega fenomen plotek?

Czytanie plotek jest traktowane jako coś wstydliwego, do czego strach się przyznać. Dlaczego więc portale i gazety plotkarskie są wciąż tak popularne?

9 powodów, dla których kochamy jesień

Po tegorocznym lecie zostały już tylko wspomnienia - to fakt nie wywołujący u większości z nas uśmiechu na twarzy. Jednak jesień, jak każda pora roku, ma swoje piękne strony, które warto zauważyć i docenić.

5 najmodniejszych jesiennych kurtek

Jesienna pogoda nie oszczędza, więc z początkiem sezonu koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ciepłe ubrania. Zastanawiacie się zatem, jakie kurtki i płaszcze królują w tym roku w modzie? Sprawdźcie nasz przegląd!

Niepowtarzalne zdjęcia Marilyn Monroe i innych sław na wystawie fotografii

Zazwyczaj to my oglądając fotografie patrzymy na ludzi – takimi jak widzą ich artyści. Tym razem perspektywa się odwraca. Wyjątkowe autoportrety i portrety takich klasyków jak Roman Opałka czy Witkacy zobaczyć można na wystawie „Fotografia Kolekcjonerska” w DESA Unicum.

Jakie są główne powody stresu Polek?

U co trzeciej Polki największy stres wywołuje praca, u 29% sytuacje nerwowe w codziennym życiu. Wysokim poziom stresu według 32% kobiet jest generowany przez zbyt szybkie tempo życia, a według 26% przez brak umiejętności wypoczywania.

Kim są klienci prostytutek?

Prostytucja nie bez powodu nazywana jest „najstarszym zawodem świata”. Zapotrzebowanie na rozrywki seksualne towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Jeśli spytać przeciętnego mężczyznę, czy korzystał z takich usług, odpowiedź będzie z pewnością przecząca. Kto więc korzysta z usług prostytutek?

Z czym aktorka nie może się pogodzić?

Aktorka nie może pogodzić się tym, jak łatwo można teraz kogoś szkalować, wyszydzać i poniżać tylko dlatego, że ma inne poglądy, kolor skóry, wyznanie, orientację seksualną itp.

5 ras psów odpowiednich dla alergików

Wiele osób uważa, że alergia jest przeszkodą w posiadaniu psiaka. Nie jest to jednak reguła. Istnieją rasy, które można wybrać w takiej sytuacji.

Dobra szczoteczka elektryczna

 Zastanawiasz się nad tym, czy kupno szczoteczki elektrycznej można uznać za konieczność? Wydaje się, że jest to temat, w przypadku którego nietrudno o różne opinie. Niemniej to w tym momencie nie jest najważniejsze, najważniejsze są fakty.

Nowe Mitsubishi ASX 2020 już w polskich salonach!

ASX jest jednym z trzech najlepiej sprzedających się modeli marki Mitsubishi Motors Corporation na świecie. W polskich salonach debiutuje właśnie Mitsubishi ASX 2020!

Ceikawe tematy

Uroda

Sucha skóra – głębszy problem!

Sucha skóra – sprawa nie jest taka prosta, jak by się mogło zdawać. Mówimy bez wahania “mam suchą skórę”, ale czy zastanawiamy się nad tym, jakie są przyczyny..? Dla Ani Adamowicz, ekspertki kosmetologii, wnikliwa diagnoza to zawsze wyzwanie. Dlaczego? - Bo jak wynika z jej wieloletnich doświadczeń, nadmierna suchość może być również symptomem choroby.

Przepisy

Szpinakowe tagliatelle z łososiem i sosem szafranowym

Tagliatelle może mieć różne kolory ze względu na naturalne zabarwienie takimi produktami jak szpinak czy papryka.

Dom