CIEKAWE TEMATY

Wokół nas wiele się dzieje. Świat zaskakuje szybkim rozwojem nauki i techniki. Nowinki z tych dziedzin zaskakują na każdym kroku. Jeśli szukasz informacji, wyjaśnień pewnych zjawisk, zapoznaj się z artykułami w serwisie Obcasy.pl. Nie boimy się poruszać kontrowersyjnych tematów, które rozgrzewają opinię publiczną. Nurtuje Cię pytanie, ale nie masz odwagi go zadać? Zajrzyj do rubryki ciekawe tematy. W tym dziale znajdziesz dużo sondaży i opinii specjalistów, którzy w przystępny sposób wyjaśniają współczesne problemy społeczne i polityczne. Zainspiruj się, czytając nasze rozmowy z ciekawymi ludźmi ze świata show-biznesu i nie tylko!

8 przyczyn nieświeżego oddechu. Co to jest halitoza?

Statystyki mówią, że nawet połowa z nas cierpi z powodu nieświeżego oddechu. Czy wystarczy zainwestować w odświeżające cukierki, by pozbyć się przykrego zapachu z ust?

Uwolnić książki, czyli idea bookcrossingu

Jak pokazują badania, wciąż niewielu Polaków regularnie czyta. Czy popularyzacja czytelnictwa przez bookcrossing ma szansę to zmienić?

Speed dating – fenomen nie tylko filmowy

Jeden wieczór, kilkanaście nowych znajomości i przygoda rodem z wielkiego ekranu. Czy warto wybrać się na szybkie randki?

AC – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Ubezpieczenia komunikacyjne dzielą się w Polsce na te obowiązkowe oraz dobrowolne. Każdy kierowca bezwzględnie musi posiadać polisę OC, zaś chętni mogą pokusić się o dodatkową ochronę w postaci ubezpieczenia AC.

28. Finał WOŚP już dzisiaj!

Jak co roku, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje w całej Polsce zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne. W jaki sposób możemy wesprzeć szczytny cel?

Komórka jajowa – 14 zaskakujących faktów na temat zapłodnienia

Zwinne, szybkie i sprytne – takie są męskie plemniki! A co warto wiedzieć o żeńskiej komórce jajowej, która łącząc się z plemnikiem daje nowe życie? Poznaj najbardziej fascynujące fakty naukowe na temat złożonego procesu zapłodnienia, który poprzedza cud narodzin.

Miłość w erze Tindera

O aplikacjach randkowych powstało już bardzo wiele mitów, które czas najwyższy obalić. Zacznijmy od określenia na kogo możemy trafić poszukując miłości online.

Dakota Johnson – jedna z najciekawszych aktorek młodego pokolenia!

Od złotego dziecka Hollywood i miss Złotych Globów, przez Anastasię Steele, która usidliła pana Greya, do jednej z najciekawszych aktorek młodego pokolenia!

Wirtualna zdrada – to naprawdę zdrada?

Ciągle wyobrażenia i fantazjowanie o kimś. Pokazuje to, że coś może być inne niż dotychczas w naszym związku. Warto się temu przyjrzeć…

Bądźcie z nami w Nowym Roku 2020!

Marzeń o które warto walczyć. Radości, którymi warto się dzielić, przyjaciół z którymi warto być i nadziei bez której nie da się żyć.

Sylwestrowe tradycje Europy, czyli ciekawostki świętowania

Huczne zabawy, lampka szampana w gronie rodziny czy może romantyczna kolacja we dwoje? Przepisów na udanego sylwestra jest niemalże tyle ile dni w całym roku, a wieczór…tylko jeden!

3 kroki do szczęścia. Oto najwięksi wyzwalacze endorfin

Endorfiny to, obok m.in. serotoniny i dopaminy, substancje, które mają znaczący wpływ na nasze dobre samopoczucie.

Pokolenie Y, czyli urodzonych w latach 80-ch i 90-tych – dobre tylko od święta?

Polacy lubią pokazywać swoje zamiłowanie do niesienia pomocy innym oraz empatię. Widać to zwłaszcza po spektakularnych efektach akcji takich jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy Szlachetna Paczka.

Życzenia świąteczne w różnych językach

Masz znajomych za granicą i chcesz im wysłać świąteczne życzenia w ich języku? Przygotowaliśmy dla Ciebie bożonarodzeniową ściągawkę!

Wszystkiego dobrego świątecznie

Niech ten dzień będzie świąteczny, pełen radości, ale i pogodny!

Ceikawe tematy

Uroda

Przepisy

Krem z pieczonych buraków z imbirem i mlekiem kokosowym

Prezentujemy dziś pyszny krem z pieczonych buraków z imbirem i mlekiem kokosowym przygotowany przez jedną z naszych Czytelniczek!

Dom