CIEKAWE TEMATY

Wokół nas wiele się dzieje. Świat zaskakuje szybkim rozwojem nauki i techniki. Nowinki z tych dziedzin zaskakują na każdym kroku. Jeśli szukasz informacji, wyjaśnień pewnych zjawisk, zapoznaj się z artykułami w serwisie Obcasy.pl. Nie boimy się poruszać kontrowersyjnych tematów, które rozgrzewają opinię publiczną. Nurtuje Cię pytanie, ale nie masz odwagi go zadać? Zajrzyj do rubryki ciekawe tematy. W tym dziale znajdziesz dużo sondaży i opinii specjalistów, którzy w przystępny sposób wyjaśniają współczesne problemy społeczne i polityczne. Zainspiruj się, czytając nasze rozmowy z ciekawymi ludźmi ze świata show-biznesu i nie tylko!

Dlaczego nosimy zdjęcia w portfelu?

Najczęściej wynika to z pewnej rodzinnej tradycji, jednak istnieje kilka innych powodów, dla których decydujemy się nosić ze sobą zdjęcia najbliższych.

Czy mamy do czynienia z kryzysem męskości?

Zmiana ról społecznych, która nastąpiła w ostatnich latach przyczyniła się do rozpoczęcia debaty na temat kryzysu męskości. Na czym ma on polegać i czy rzeczywiście powinniśmy z nim walczyć?

Przestań rozpamiętywać przeszłość i zacznij żyć

Nie da się iść przez życie, cały czas oglądając się wstecz. Zaakceptuj to, czego nie możesz zmienić i żyj "tu i teraz".

Miłość z wielkiego ekranu w prawdziwym życiu

Związki w komediach romantycznych zawsze są pełne wielkich wyznać oraz romantycznych gestów. Niestety taki wzorzec relacji nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

Cebulowa teoria szczęścia, czyli co czyni nas szczęśliwymi

Czy zastanawiałaś się kiedyś jak zdefiniować szczęście? Dlaczego rozumienie tego pojęcia bywa tak różne oraz od czego zależy poziom naszego zadowolenia z życia? Odpowiedź znajdziemy w ,,Cebulowej teorii szczęścia".

Kuchnia zero waste, czyli jak stworzyć coś z niczego

Marnowanie jedzenia to częstszy problem, niż może nam się zdawać. Na szczęście istnieją sposoby, aby temu przeciwdziałać – jednym z nich jest idea zero waste.

Jak zaakceptować to na co nie mamy wpływu?

„bo to co nas spotyka, przychodzi spoza nas” pisał ks. Jan Twardowski – jak dzisiaj możemy odnieść te słowa do aktualnej sytuacji?

5 sztuczek przyspieszających pogłębianie relacji

Agent FBI radzi, jak w sposób świadomy zbudować relację opartą na zaufaniu.

5 ras psów odpowiednich dla alergików

Wiele osób uważa, że alergia jest przeszkodą w posiadaniu psiaka. Nie jest to jednak reguła. Istnieją rasy, które można wybrać w takiej sytuacji.

Świat zamknięty w kliszy

Tradycyjna fotografia ciągle żyje i ma się bardzo dobrze. Jak zacząć swoją przygodę z analogiem?

Love is in the air. Czyli jak zarazić się wirusem miłości?

W obliczu globalnego zagrożenia największą inwestycją jest kapitał w prawdziwą relację opartą na uczuciu, wsparciu i zrozumieniu. W powietrzu unosi się wirus, ale miłości!

Dlaczego wierzymy w teorie spiskowe?

Teoria płaskiej Ziemi, toksyczne smugi na niebie, reptilianie rządzący światem... istnieje wiele teorii spiskowych, które wydają się całkowicie absurdalne. Dlaczego więc wierzy w nie tak wielu ludzi?

Lęk w czasach pandemii – jak przetrwać w trakcie i po izolacji?

To co do tej pory było oczywiste i normalne nagle przestało takie być. Jak dobrze funkcjonować w takiej sytuacji? Jak zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne?

Kredyt na zakup działki budowlanej – co powinien wiedzieć kredytobiorca 

Coraz więcej osób porzuca marzenie o posiadaniu własnego M. na rzecz wybudowania domu, by uciec z zatłoczonych centrów miast i zamieszkać na „uboczu”. Jak sfinansować taką inwestycję?

Płonie największy park narodowy w Polsce!

Płoną hektary bezcennych, chronionych bagien, łąk, lasów i turzycowisk Biebrzańskiego Parku Narodowego. Ogień w największym polskim parku narodowym wybuchł w niedzielę, 19 kwietnia.

Ceikawe tematy

Uroda

Naprzeciw jesiennej aurze

Jesienna aura nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Kiedy za oknem deszcz, nie widać śladu słońca, a temperatura spada poniżej 15 stopni, niewiele rzeczy jest Cię w stanie rozweselić. Znamy sposób, jak poprawić Twój nastrój i dodać ponuremu dniowi trochę optymizmu.

Przepisy

Bezglutenowy makowiec z komosą ryżową

Tradycja polska głosi, że na wigilijnym stole powinno się znaleźć 12 potraw. Najbardziej znanym daniem jest oczywiście pieczony karp i barszcz z uszkami albo zupa grzybowa. Popularne są także pierogi z kapustą i grzybami lub gołąbki z farszem z kaszy gryczanej. Boże Narodzenie nie może się też obejść bez makowca i pierniczków. Jak zaskoczyć rodzinę bez rezygnowania z tradycyjnych przysmaków? Wystarczy delikatnie je urozmaicić!

Dom