CIEKAWE TEMATY

Wokół nas wiele się dzieje. Świat zaskakuje szybkim rozwojem nauki i techniki. Nowinki z tych dziedzin zaskakują na każdym kroku. Jeśli szukasz informacji, wyjaśnień pewnych zjawisk, zapoznaj się z artykułami w serwisie Obcasy.pl. Nie boimy się poruszać kontrowersyjnych tematów, które rozgrzewają opinię publiczną. Nurtuje Cię pytanie, ale nie masz odwagi go zadać? Zajrzyj do rubryki ciekawe tematy. W tym dziale znajdziesz dużo sondaży i opinii specjalistów, którzy w przystępny sposób wyjaśniają współczesne problemy społeczne i polityczne. Zainspiruj się, czytając nasze rozmowy z ciekawymi ludźmi ze świata show-biznesu i nie tylko!

Płatności mobilne – zrób tak, a będą bezpieczne!

Rozwój technologii postępuje bardzo dynamicznie. Telefon stał się wielofunkcyjnym urządzeniem, zastępując aparat fotograficzny, kamerę, komputer, a nawet portfel.

Sprawdź, jak dieta może wpłynąć na wygląd twarzy!

Zastanawiała(e)ś się kiedyś, jak to możliwe, że jednego dnia budzisz się z promienną, wypoczętą twarzą, a innego z powodu opuchlizny z trudem otwierasz oczy? Powodem może być dieta!

Czym są fałszywe wspomnienia i jak powstają?

Zjawisko fałszywych wspomnień potwierdza, ze pamięć ludzka może być bardzo zawodna i nie zawsze należy jej w pełni ufać. Jak się przed nim bronić?

Głodówka uhonorowana Nagrodą Nobla?

W 2016 roku Yoshinori Ohsumi otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie medycy. W jaki sposób jego odkrycie wiąże się z głodówkami?

Międzynarodowy Dzień Kobiet 8 marca – skąd wywodzi się to święto?

Obchodzony co roku 8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet w świadomości wielu z nas pokutuje jako święto wymyślone przez komunistów radzieckich.

Jak dokonać zwrotu z Allegro? – Poradnik

No więc kupiłaś buty na Allegro. Są śliczne, w idealnym kolorze, z miękkiej włoskiej skórki, z piękną czerwoną podeszwą (czerwone podeszwy są wciąż w modzie, nie?) i obcasem idealnej długości.

Uzależnienie emocjonalne w związku

Związek jest sztuką kompromisów i wymaga podejmowania pewnych wyrzeczeń. Jeśli jednak któryś z partnerów całkowicie rezygnuje z siebie w relacji, może to być objaw uzależnienia emocjonalnego.

Jak postępować w przypadku, gdy obsesją dziecka staje się dieta?

Problem zaburzeń odżywiania, w szczególności anoreksji dotyczy coraz młodszego pokolenia. Według statystyk, średnio co czwarta uczennica gimnazjum stosowała już dietę, a specjaliści coraz częściej zauważają, że problem dotyka także uczniów podstawówki. Co mogą zrobić rodzice dziecka, które opanowała myśl o wyglądzie, jedzeniu i odchudzaniu?

Kobieca twarz imigracji w Katalonii

"Są trzy rzeczy, którymi tylko my mamy prawo zarządzać : nasz czas, nasza godność i nasze ciało. Tutaj wszystkie te wartości są nieustannie deptane". Opowieść kobiet, które przybyły do Hiszpanii w poszukiwaniu lepszego życia, a zamiast tego doświadczyły przemocy i molestowania.

Czy spanie osobno może być dobre dla związku?

Spanie oddzielnie kojarzy się z kłótniami i problemami w związku. Czy jednak zawsze musi to oznaczać?

Tokofobia czyli lęk przed porodem. Jak sobie z nim radzić?

Liczne badania, stan zdrowia dziecka i przyszły poród to naturalne przyczyny lęku przyszłej mamy.

Seks po przekwitaniu – czy musi być tematem tabu?

Jedynie 14% Polek kojarzy okres menopauzy z czasem kiedy kobieta odkrywa własną kobiecość i seksualność na nowo.[1].

Czy jesteś locavore?

Trend który szturmem zdobył Amerykę, odważnie wkracza do Polski. Do mody na zdrowsze odżywianie, produkty bio oraz życie less waste dołącza zjawisko świadomego robienia zakupów spożywczych: sięganie po to, co krajowe bardziej przyjazne dla środowiska oraz bardziej zrównoważone w kontekście żywieniowym.

Mobbing w szkole – jak chronić przed nim nasze dzieci?

Trwają ferie zimowe. To dla dzieci czas odpoczynku od obowiązków i nauki. Większość z nich smuci się na myśl o czekającym ich powrocie do szkoły. Jednak czasem ma to związek nie z lekcjami, ale z… negatywnymi przeżyciami.

Jak radzić sobie ze stresem? Poznaj 5 skutecznych sposobów!

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Przyczynia się nie tylko do trudności z zasypianiem, zaburzeń w równowadze hormonalnej, zwiększenia ryzyka chorób, ale także ogranicza naszą zdolność do skupienia się i koncentracji.

Ceikawe tematy

Uroda

Meble kosmetyczne, które powinny znaleźć się w gabinecie

Gdy myślisz o założeniu własnego salonu kosmetycznego, musisz się zastanowić jaki jest niezbędny budżet na rozpoczęcie takiej działalności.

Przepisy

Panzanella – sałatka toskańska

Panzanella, zwana też panmolle, to toskańska sałatka na bazie czerstwego chleba i dojrzałych pomidorów, z dodatkiem cebuli, oliwy oraz octu.

Dom