Twoje dziecko ma „wielkie serce”. Zgłoś je do Programu Pramerica Moc Działania

Już niedługo okaże się jak wielką chęć pomagania mają w sobie polscy uczniowie. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego ruszają zapisy do Programu Pramerica Moc Działania, który docenia zaangażowanie społeczne i wrażliwość młodych osób, a zwycięzcy programu polecą do Waszyngtonu

Pixabay
Pixabay

Pramerica Moc Działania to polska odsłona programu Prudential Spirit of Community, który powstał ponad 20 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Ideą projektu jest wyróżnienie młodych ludzi, którzy angażują się w inicjatywy społeczne, a dzięki odwadze i chęci działania zmieniają świat na lepszy. Program realizowany jest w takich krajach jak: USA, Japonia, Chiny, Tajwan, Korea Południowa, Indie, Brazylia, Irlandia, a od tego roku – Polska.
Spośród uczniów, zgłoszonych przez szkoły w całej Polsce, zostanie wybranych dwunastu laureatów, którzy wezmą udział w serii interesujących warsztatów. Najciekawsze idee młodych wolontariuszy zostaną wyróżnione podczas uroczystej gali programu, która odbędzie się w marcu przyszłego roku w Warszawie. Również na niej poznamy dwóch złotych finalistów, którzy wraz z rodzicem lub opiekunem polecą do Waszyngtonu na międzynarodowy finał programu Spirit of Community.

Twoje dziecko ma „wielkie serce”. Zgłoś je do Programu Pramerica Moc Działania
Twoje dziecko ma „wielkie serce”. Zgłoś je do Programu Pramerica Moc Działania

Chcemy pomóc uczniom w promowaniu i realizacji ich szlachetnych inicjatyw. Dzięki programowi Pramerica Moc Działania mamy szansę dostrzec ich działania, a  oferując międzynarodowe warsztaty i możliwość wymiany doświadczeń w gronie osób o podobnych celach, możemy wzmocnić wolontariat wśród młodych osób i rozwinąć w nich odpowiedzialność społeczną – mówi Małgorzata Morańska, prezes Fundacji Pramerica.

Program Pramerica Moc Działania organizowany jest przez Fundację Pramerica, Pramerica Życie TUiR we współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Inicjatywę wspierają również Centrum Wolontariatu Uniwersytetu Warszawskiego, Amerykańska Izba Handlowa oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, których przedstawiciele wezmą udział w ocenie nadesłanych wniosków.