Virgil Abloh nie żyje

Wczoraj wieczorem świat mediów obiegła smutna wiadomość - nie żyje Virgil Abloh. Projektant w wieku 41 lat przegrał walkę z nowotworem.

virgil abloh
Virgil Abloh nie żyje. Foto Myles Kalus Anak Jihem – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90234421

Virgil Abloh był założycielem streetwearowej marki Off-White oraz dyrektorem artystycznym męskiej linii Louis Vuitton. Projektował także między innymi dla IKEI czy Nike, w porozumieniu z tą sportową marką stworzył strój na US Open 2018 dla Sereny Williams. Ma na koncie również pracę w charakterze dyrektora kreatywnego w agencji Kanye Westa, DONDA.

Virgil Abloh nie żyje

Projektant od 2019 roku zmagał się z rzadkim nowotworem, naczyniakomięsakiem serca. Wczoraj przegrał walkę z chorobą, o czym poinformował na Instagramie koncern LVMH. Miał 41 lat.

Wszyscy jesteśmy zszokowani tą okropną wiadomością. Virgil był nie tylko genialnym projektantem, wizjonerem, ale także człowiekiem o pięknej duszy i wielkiej mądrości – czytamy w oświadczeniu Bernarda Arnaulta, prezesa i dyrektora generalnego LVMH. – Rodzina LVMH łączy się w wielkim smutku, wszyscy myślimy o jego bliskich, żegnających męża, ojca, brata czy przyjaciela.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Louis Vuitton (@louisvuitton)