Właściciel luksusowych francuskich marek rusza na pomoc w walce z koronawirusem!

Podczas gdy koronawirus rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie, a liczba zachorowań stale rośnie, w sklepach i szpitalach zaczyna brakować niezbędnych do walki z wirusem produktów. Pomóc w tej sytuacji zdecydował m.in. francuski koncern- LVMH, czyli Louis Vuitton Moët Hennessy.

lvt - Właściciel luksusowych francuskich marek rusza na pomoc w walce z koronawirusem!
Właściciel luksusowych francuskich marek rusza z pomocą w walce z pandemią. Foto Instagram @louisvuitton

Właściciel luksusowych marek, takich jak: Dior, Louis Vuitton, Givenchy czy Fendi w obliczu panującej na świecie pandemii oraz skutków jakie niesie ze sobą koronawirus postanowił pomóc francuskim szpitalom oraz ich pacjentom. Fabryki, które dotychczas wytwarzały kosmetyki i zapachy pod szyldem ekskluzywnego koncernu, w najbliższym czasie produkować mają jeden z obecnie najbardziej deficytowych produktów- żel antybakteryjny. Około 12 ton tej substancji ma zostać wyprodukowanych od poniedziałku włącznie, a następnie trafić do prawie czterdziestu francuskich placówek zdrowia.

,,LVMH użyje swoich linii produkcyjnych perfum i kosmetyków do wytworzenia dużych ilości żeli hydroalkoholowych począwszy od poniedziałku”-można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu koncernu zarządzanego przez Bernarda Arnaulta.

Przypomnijmy, że we Francji liczba osób zarażonych koronawirusem przekroczyła 6600 osób, a z powodu powikłań z nim związanych zmarło 148.  Tylko w przeciągu ostatnich 24h potwierdzono tam 21 nowych zgonów oraz aż 1210 nowych zarażeń. Od soboty w państwie wprowadzono stan epidemii oraz tak, jak w Polsce zamknięto wszystkie miejsca tzw. użyteczności publicznej.

Wpis znaleziono dzięki:

- koronawirus

- Dior, Louis Vuitton

- Francja