Zdobywca 5. Cezarów „Do zobaczenia w zaświatach” od 17 sierpnia w kinach

Poruszająca historia przyjaźni silniejszej niż śmierć. "Do zobaczenia w zaświatach" to baśniowa ekranizacja bestsellerowej powieści Pierre’a Lemaitre’a. Autor książki jest również współtwórcą scenariusza do filmu.

Zdobywca 5. Cezarów „Do zobaczenia w zaświatach” od 17 sierpnia w kinach

Film jest poruszającą historią przyjaźni silniejszej niż śmierć. Przedpremierowy pokaz filmu już 9 sierpnia, o godz. 19:00 w kinie Praha!

Listopad 1918. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward Péricourt, obiecujący artysta i syn milionera, ratuje życie skromnego urzędnika Alberta Maillarda. Swój wyczyn przypłaca straszliwym okaleczeniem. Obaj mężczyźni wcześniej nie mieli ze sobą nic wspólnego poza wojną, jednak bezsensowny rozkaz ataku wydany przez porucznika Pradelle’a na zawsze splata ich losy w węzeł nieszczęścia.

Jako weterani, Edward i Albert szybko pojmują, że dla powojennej Francji są tylko kłopotem. O wiele cenniejsi okazują się ci, którzy zginęli, a nie ludzkie wraki, którym wojna zabrała wszystko. Kiedy wydaje się, że obaj mężczyźni są już straceni dla świata, a triumfatorem będzie Pradelle, który ma zamiar zbić fortunę na zwłokach ofiar wojennych, przyjaciele wpadają na pomysł, który pozwoli im odwrócić kartę i wyrównać rachunki z ojczyzną.

Obraz nominowany był w trzynastu kategoriach do tegorocznych Cezarów i zdobył aż pięć statuetek, w tym za najlepszą reżyserię dla Alberta Dupontela. W rolach głównych wystąpili Nahuel Pérez Biscayart („120 uderzeń serca”, „Pożegnanie z Europą”) oraz Albert Dupontel.

Premiera kinowa filmu zaplanowana jest na 17 sierpnia. Pokaz przedpremierowy już 9 sierpnia w kinie Praha, natomiast 22 sierpnia do księgarń trafi również wznowione wydanie książki, przygotowane przez Wydawnictwo Albatros.