Zespół TATU powraca na scenę!

Po dekadzie od rozpadu zespołu, duet planuje urządzić wspólny koncert.

zespół TATU
Zespół TATU powraca na scenę! Foto Instagram @loveradioblg

Zespół TATU zasłynął na początku nowego milenium dzięki sporej dozie kontrowersji. Duet, w którego skład wchodziły rosyjskie wokalistki Lena Katina i Julia Wołkowa, stworzył wokół siebie fikcyjną lesbijską historię miłosną. Pomysł romansu między piosenkarkami został podobno wykreowany przez menagera grupy, Iwana Szapowałowa. Chociaż krążące na temat ich związku plotki z początku wzbudzały zainteresowanie, to osłabło ono, gdy kłamstwo wyszło na jaw.

Koniec TATU

21 marca 2009 na oficjalnym blogu zespołu ukazała się informacja o zawieszeniu działalności zespołu TATU. Ostatecznie wokalistki zakończyły wspólną działalność dwa lata później. Chociaż planowano ich wspólny występ podczas zimowej olimpiady w 2014 roku w Sochi, to złe relacje między Wołkową i Katiną spowodowały, że z koncertu ostatecznie zrezygnowano.

Solowe kariery

Piosenkarki po rozpadzie TATU postanowiły zająć się karierami solowymi. Jednak żadna z nich nie odniosła w pojedynkę takiego sukcesu, jaki osiągnął wcześniej ich duet. Julia Wołkowa, poza muzyką, próbowała swoich sił również w polityce. Startowała w wyborach do rosyjskiego parlamentu, jednak jej kandydatura przeszła bez echa.

Zespół TATU wraca na scenę

Niedawno na swoim Instagramie Lena Katina zapowiedziała, że z okazji 20-lecia wydania ich anglojęzycznego albumu „200 km/h in the Wrong Lane”, TATU zamierzają urządzić jubileuszowy koncert. Wydarzenie to zaplanowano na wiosnę 2022. Piosenkarka ogłosiła również, że razem z Wołkową wezmą udział w dokumencie o historii zespołu.

Koncert nieznanych wokalistów

Poza duetem TATU w wydarzeniu mają wziąć udział również inny wykonawcy. Nie wiadomo jednak jeszcze, kto pojawi się poza parą na scenie. O pomoc w wyborze gwiazd, które mogłyby im towarzyszyć podczas rocznicy, Lena Katina poprosiła fanów.