Złote Globy 2020 – kto zdobył statuetkę?

Coroczne wręczenie nagród filmowych i telewizyjnych już za nami. Wiemy, kto odniósł sukces, a kto wrócił do domu bez nagrody.

Złote Globy 2020 – kto zdobył statuetkę? / Foto Instagram @gentleman.lifestyleclub

Rozdanie nagród filmowych jest zawsze niezwykle emocjonujące. W ciągu roku zbieramy swoje faworyty i liczymy na to, że zostaną docenione. W tym roku pośród nominacji przyznawanych przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przewijały się filmy tak głośno przyjęte jak „Joker”, „Pewnego razu… w Hollywood”, „Irlandczyk” czy „Dwóch papieży”.

Najwięcej nagród zdobył film „Pewnego razu… w Hollywood” Quentina Tarantino – statuetki zostały przyznane za najlepszy scenariusz, najlepszy film komediowy/musicalowy  i za najlepszego aktora drugoplanowego (Brad Pitt jako Cliff Booth).  Natomiast reżyserem roku został Sam Mendes (film „1917”), a jego produkcja została uznana za najlepszy dramat. 

Genialny Joacquin Phoenix zgarnął nagrodę za rolę „Jokera” reżyserii Todda Philipsa. Oprócz tego dramat dostał Złotego Globa za najlepszą muzykę. A co z najlepszą piosenką? To „(I’m Gonna) Love Me Again” w wykonaniu Eltona Johna i Tarona Egertona w filmie „Rocketman”.

Najlepszą aktorką dramatu okazała się Renée Zellweger („Judy”), a komedii/musicalu Awkwafina ( Bili w filmie „Kłamstewko”). Męską nagrodę za aktora komedii/musicalu zdobył Taron Egerton jako wcześniej wspomniany Elton John w filmie „Rocketman”.

Aktorka drugoplanowa roku? Laura Dern jako Nora Fanshaw w „Historii małżeńskiej”!

Nie mogło zabraknąć tu „Parasite” reżyserii Bonga Joon-ho – produkcja zdobyła statuetkę za najlepszy film zagraniczny. Oddzielną kategorię stanowią animacje, gdzie w tym roku miejsce na podium zajął „Praziomek”. 

A co z serialami? Wyróżniona została „Sukcesja” (najlepszy serial dramatyczny, najlepszy aktor w serialu dramatycznym – Brian Cox jako Logan Roy), „The Crown”(najlepsza aktorka w serialu dramatycznym – Olivia Colman jako królowa Elżbieta II), „Współczesna dziewczyna” (najlepszy serial komediowy/musical , najlepsza aktorka w serialu komediowym – Pheobe Waller-Bridge jako Fleabag), „Czarnobyl” (najlepszy serial limitowany lub film telewizyjny, najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym – Stellan Skarsgår jako Boris Szczerbina), „Ramy” (najlepszy aktor w serialu komediowym lub musicalu – Ramy Youssef jako Ramy), „The Act” (nagroda za aktorkę drugoplanową – Patricia Arquette w roli Dee Dee Blanchard), „Na cały głos” (najlepszy aktor w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym – Russell Crowe jako Roger Ailes) i na sam koniec „Fosse/Verdon” ( Michelle Williams jako Gwen Verdon wybrana na najlepszą aktorkę w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym).

Kto, Waszym zdaniem, zasługiwał na nagrodę, a jej nie dostał? Lub na odwrót – który z filmów nie powinien znaleźć się wśród wygranych?