Co na tłuszczyk nad kolanami?

To wbrew pozorom bardzo częsty problem z jakim zgłaszają się do nas pacjentki. Czasem towarzyszy temu osłabiona jędrność skóry i wyraźnie widać jej szybsze starzenie się w tych miejscach (efekt zwisającej skóry nad kolanami). To może być dla kobiet podwójnie frustrujące.

Co na tłuszczyk nad kolanami?

Tłuszcz na kolanach oraz w ich rejonach gromadzi się z dwóch powodów:

  1. Słabe krążenie limfatyczne.
  2. Współtowarzyszący miejscowej tkance tłuszczowej cellulit.

Często wygląda to tak, że na samym początku problemu, kiedy komórki tłuszczowe rozrastają się niewspółmiernie do innych obszarów ciała, możemy zaobserwować obrzęk w rejonie kolan, szczególnie nasilający się tuż przed miesiączką lub pod koniec dnia. Na tym etapie, jeśli problem nie jest bardzo zaawansowany możemy przeprowadzić serię izometrycznych masaży próżniowych.

Ta metoda doskonale poradzi sobie z redukcją cellulitu i będzie zapobiegała nadmiernemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej nad kolanami w przyszłości. Koszt takiej terapii to od 1600 zł /10 masaży. Natomiast w przypadku, kiedy mamy więcej receptorów odpowiedzialnych za proces lipogenezy, czyli rozrastania się nadmiernie tkanki tłuszczowej, zalecam miejscowe zabiegi medycznej kriolipolizy.

Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny, bezbolesny i skutkuje miejscową redukcją tkanki tłuszczowej o około 20%. To widoczny efekt utraty 1 do 3 cm o obwodzie na wysokości kolan. Jeśli towarzyszy temu utrata jędrności skóry rekomenduję połączenie kriolipolizy z zabiegami mezoterapii mikroigłowej, które pacjentka przeprowadza sama w domu. Ta metoda stymuluje wzrost nowych włókien kolagenowych i wyraźnie poprawia jędrność skóry. Takiego zabiegu- pacjentka uczy się pod okiem kosmetologa, który potem nadzoruje cały proces podczas trwania terapii.

Połączenie kriolipolizy i zabiegów mezoterapii mikroigłowej doskonale sprawdzi się, kiedy oczekujemy szybkiego i trwałego efektu, uzyskanego dzięki metodom nieinwazyjnym. Pacjentka przychodzi do Instytutu na 2- 4 wizyty w odstępach 4 tygodni. Koszt takiej terapii to od 2900 zł.

Wpis znaleziono dzięki:

- Tłuszcz nad kolanami

- Nogi

- Uroda