FILM

Ciekawy film zawsze chętnie obejrzymy. Najlepiej w kinie. Tylko jak wybrać ten wartościowy? Przychodzimy z pomocą. W tym dziale dowiesz się, co jest obecnie na ekranach, przeczytasz recenzje filmowe. Dzięki tym informacjom szybko zadecydujesz, na co warto się wybrać, a z czego zrezygnować. Poinformujemy Cię o nadchodzących premierach i sukcesach naszych rodaków w branży filmowej. W dziale film znajdziesz także ciekawe wywiady z twórcami. Jako pierwszy zobaczysz zwiastuny najbardziej wyczekiwanych filmów!

„Dogman” Matteo Garrone – polska premiera na 18. MFF Nowe Horyzonty

„Dogman” Matteo Garrone to jeden z najlepszych filmów tegorocznego Konkursu Głównego w Cannes, z wybitną kreacją Marcello Fonte, za którą otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Aktora.

Pamiętacie Magdę M. Czy szykuje się ekranizacja?

Magda M. wraca po dziesięciu latach. Tym razem na kartach powieści, której autorem jest Radosław Figura, scenarzysta słynnego serialu.

„Ania, nie Anna” – data premiery drugiego sezonu!

Kolejny sezon adaptacji ponadczasowej powieści „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery będzie dalej wytyczał nowe szlaki i z udziałem nowych bohaterów i wątków poruszy kwestie tożsamości, feminizmu, konfliktów, uprzedzeń i równouprawnienia kobiet. Wszystko to z perspektywy żywiołowej, chodzącej z głową w chmurach 14-letniej bohaterki.

Roman Kłosowski nie żyje

Znany aktor filmowy i teatralny zmarł dziś w wieku 89 lat.

Zdobywca 5. Cezarów „Do zobaczenia w zaświatach” od 17 sierpnia w kinach

Poruszająca historia przyjaźni silniejszej niż śmierć. "Do zobaczenia w zaświatach" to baśniowa ekranizacja bestsellerowej powieści Pierre’a Lemaitre’a. Autor książki jest również współtwórcą scenariusza do filmu.

Nowy szpiegowski serial „Nielegalni” już jesienią!

Prawdziwe życie szpiegów, presja podwójnej tożsamości i międzynarodowy rozmach – to znaki rozpoznawcze nowej, oryginalnej produkcji, która zadebiutuje na antenie już tej jesieni.

Wielka sztuka Renesansu i Baroku w filmie dokumentalnym „Caravaggio – dusza i krew”

Niezwykły film dokumentalny produkcji włoskiej prezentuje sylwetkę mistrza światłocienia nie tylko z perspektywy historii sztuki. Głęboko ludzki portret malarza-awanturnika.

Nowy serial „Bellevue” już 10 czerwca

Już od 10 czerwca Ale kino+ zaprasza na nowy serial kryminalny – „Bellevue” z Anną Paquin w roli głównej. Po raz pierwszy w telewizji.

Będzie się działo! Czerwcowe festiwale w kinie Muranów

Czerwiec upłynie pod znakiem festiwali filmowych w kinie Muranów. Znajdzie w nim coś dla siebie nie tylko każdy kinoman, ale i miłośnik wina i pysznego jedzenia!

„Na głęboką wodę” – Ta historia wydarzyła się naprawdę

Prawdziwa historia żeglarza-amatora w reżyserii zdobywcy Oscara, Jamesa Marsha ("Teoria wszystkiego") ze wspaniałymi rolami Colina Firtha i Rachel Weisz. W kinach od 29 czerwca.

Najważniejsze filmowe wydarzenie sezony – premiera „Zimnej wojny”!

Plejada znakomitości ze świata kultury i sztuki na uroczystej premierze „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego. Nagrodzone za najlepszą reżyserię na festiwalu w Cannes, nowe dzieło laureata Oscara za film „Ida”, w polskich kinach pojawi się 8 czerwca.

„Przebudzenie dusz” – horror, który przeraża i hipnotyzuje

Jeremy Dyson i Andy Nyman - twórcy "Przebudzenia dusz", perfekcyjnie żonglują elementami grozy oraz humoru.

„W cieniu drzewa” – islandzki kandydat do Oscara

Komedia o absurdalnej sąsiedzkiej wojnie od twórców hitu „Barany. Islandzka opowieść” – w kinach 22 czerwca!

„Opowieść” z Laurą Dern – historia kobiety, która zmaga się z trudną przeszłością

Opowieść to poruszająca i niezwykle aktualna dziś historia o traumie i radzeniu sobie po latach z trudnymi wspomnieniami. Obraz jest retrospekcją opartą na wydarzeniach z życia reżyserki – Jennifer Fox i był prezentowany na tegorocznym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance.

„Twój Simon” – ekranizacja bestsellerowej powieści Becky Albertalli

„Twój Simon” jest zabawną i autentyczną historią o dorastaniu oraz o fascynującej przygodzie, jaką jest odnajdywanie samego siebie i prawdziwej miłości.

Regeneracja skóry po opalaniu – podstawą jest nawilżenie

Słońce w odpowiednich „dawkach” pozwala na wytwarzanie w skórze człowieka cennej witaminy D. Warto więc wystawiać się na słońce, ale z odpowiednim zabezpieczeniem przed promieniami UVA i UVB.