Trzy w jednym, czyli magiczna moc Trójmiasta

Nadmorskie okolice to miejsce docelowe nie tylko letnich wypraw. Każda pora roku jest dobrym momentem, by oddychać świeżym powietrzem z jodem.

 

Trzy w jednym, czyli magiczna moc Trójmiasta
Trzy w jednym, czyli magiczna moc Trójmiasta

Gdańsk, Gdynia, Sopot przyciągają turystów wieloma atrakcjami. Jak Trójmiasto przyciąga do siebie turystów? 

Gdy za oknem deszcz i śnieg

Sezon turystyczny w nadmorskich miastach obejmuje głównie lato – zimą ulice i najważniejsze atrakcje pustoszeją. Można jednak znaleźć nieliczne osoby, które pragną spędzić ferie  lub zimowy urlop w Trójmieście. Co przyciąga w śnieżną pogodę w północną część Polski? Część odwiedzających to morsy! Kąpiel w oblodzonym morzu stanowi dla nich ważne wydarzenie w kalendarzu, a korzyści płynące z zanurzenia się w lodowatych falach
są niezastąpione. Morsy nie od dziś szczycą się lepszym zdrowiem, większą odpornością
na temperatury oraz wysokim poziomem endorfin – hormonów szczęścia.
Dawkę radości i relaksu dostarcza również spacer po molo np. tym w Sopocie
czy Gdańsku. Jeśli jednak na popołudniową wyprawę wybieramy Gdynię, koniecznie
trzeba zobaczyć Dar Pomorza oraz Aleje Statków Pasażerskich. W zimowe dni Trójmiasto oferuje także wiele atrakcji znajdujących się pod dachem, choćby Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku czy Akwarium w Gdyni.

W upalne popołudnie

Ci, którzy urlop nad polskim morzem planują w okresie od maja do sierpnia, poza tłumami turystów powinni spodziewać się również licznych imprez i wydarzeń kulturalnych. Najpopularniejsze to zdecydowanie Open’er Festival oraz TOPtrendy Festival.
Chwilę po sezonie natomiast odbywają się polskie oscary, czyli Festiwal Filmowy w Gdyni. Nie można zapomnieć również o imprezach na plaży, parkach zabaw
dla dzieci, stoiskach z pamiątkami i regionalnymi smakołykami. Nad Bałtykiem najważniejsza w tym okresie jest jednak możliwość opalania się i pływania w morzu. W letnich godzinach szczytu plaże są przepełnione, nawet przy umiarkowanej temperaturze.

Kiedy dopada głód

Co najczęściej jedzą turyści podczas wizyty w Trójmieście? Oczywiście ryby. To główny element menu w większości nadmorskich restauracji – choć wielu zwiedzających
na spróbowanie tego przysmaku wybiera przybrzeżne smażalnie, ważne, aby ryba
przede wszystkim była lokalna i świeża. Największym zainteresowaniem cieszą się dorsz
i flądra, w szczególności jeśli pochodzą prosto z porannego połowu. Jak natomiast sprawdzić, czy ryba nie jest mrożona? Warto znać terminy połowów, które są zmienne i zależą od warunków, a także populacji danego gatunku.

Choroba morska niewskazana

Nadbałtyckie miasta tętnią portowym i rybackim życiem – najbardziej widoczne jest to właśnie w Gdyni. To miasto w końcu powstało, aby stać się głównym portem w Polsce. Spacerując po gdyńskim molo, nie sposób nie zauważyć najpopularniejszego trójmasztowego żaglowca – Daru Pomorza, którego nazwa upamiętnia ofiarność pomorskiego społeczeństwa.
Zarówno z Gdyni, jak i z Gdańska możliwe są wycieczki statkiem. Taka wyprawa
to niezapomniane przeżycie, choć należy koniecznie wcześniej sprawdzić, czy nie ma się choroby morskiej.

To i o wiele więcej, znajduje się w ebooku o Trójmieście (Accorhotels).

Wpis znaleziono dzięki:

- Trójmiasto

- Urlop

- Morze