Czy w końcówce banana kryją się pasożyty?

Jak często karmimy się mitami? Niejednokrotnie ktoś ze znajomych tłumaczył zapewne wam, jak szkodliwe są końcówki bananów? Dawaliście wiarę temu, czy po prostu sprawdziliście w fachowych źródłach?

 

Wielu z nas wielokrotnie słyszało, że w końcówkach banana gnieżdżą się niebezpieczne pierwotniaki, które powodują chorobę pasożytniczą jelita cienkiego zwaną lambliozą. Inne teorie głoszą, że w końcówce banana znajdują się jaja małp czy pająków. Jak mówi newsrm.tv Hanna Stolińska dietetyk z Instytutu Żywności i Żywienia, końcówka banana nie jest estetyczna, ale jak ktoś chce to może ją spożywać, ponieważ nic w niej się nie kryje.

Owiana tajemnicą końcówka banana nie kryje w sobie żadnych niebezpieczeństw dla zdrowia. To po prostu najbardziej wiekowa część owocu, nieco mniej smaczna, więc nie każdemu może pasować. Obcięcie końcówki banana można zalecać także ze względu na to, że owoc łatwiej się wówczas obiera. O tym jakie właściwości odżywcze posiada banan i jak często powinniśmy go spożywać powiedziała newsrm.tv Hanna Stolińska, dietetyk z Instytutu Żywności i Żywienia.

Banany zawierają dużo witaminy C, magnezu, wapnia i żelaza. Polecane są dla osób cierpiących na wrzody, niestrawności typu biegunki .

  • Aga_minio

    No właśnie!
    Mi te bzdury mama wmawiała od dawna! Że to robale, i że zjem i się rozchoruję! Właśnie przesłałam jej linka!