Dlaczego warto zainwestować w okulary rowerowe?

Wiele osób zastanawia się, czy warto zainwestować w okulary rowerowe. Okazuje się, że tak - niezależnie od dyscypliny kolarstwa, jaką uprawiasz. Nie ważne jest to, czy jesteś profesjonalistą, czy korzystasz z roweru wyłącznie w celach turystycznych.

Dlaczego warto zainwestować w okulary rowerowe?

Okulary to obowiązkowy element wyposażenia każdego kolarza. Chronią nas m.in.: przed jaskrawym światłem przenikającym w głąb gałki ocznej, a także wiatrem, kurzem, owadami i wyskakującymi spod kół kamieniami.

Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo i wygoda to niezwykle istotne kwestie podczas jazdy na rowerze. Powyższe wymogi dotyczą także okularów, które nie mogą przeszkadzać w jeździe, powinny jednak znacząco podnosić jej komfort. Tylko dobrze dopasowany model, który będzie ściśle przylegał do naszej twarzy, zapewni nam ochronę przed urazami, przenikającymi promieniami słonecznymi oraz owadami. Dodatkowo warto także zwrócić uwagę na noski i zauszniki okularów – powinny być wykonane z dość elastycznego materiału, który zagwarantuje nam idealnie dopasowanie okularów do kształtu twarzy. Nie ma chyba nic bardziej frustrującego niż zsuwające się z nosa oprawki w trakcie jazdy po każdej nierówności terenu.

Odpowiedni filtr to podstawa

To, że okulary są wyposażone w ciemne szkła, nie oznacza, że mają wysoki filtr. Dlatego ważne jest to, aby wybierać produkty znanych marek i dokładnie czytać etykiety sprawdzając, czy wybrany przez nas model posiada filtr UV400. To filtr, który całkowicie blokuje szkodliwe promieniowanie. Ciemne okulary sprawiają, że źrenice rozszerzają się celem pobrania jak największej ilości światła, jeśli nie są one wyposażone w filtr UV400, nasze oczy przyjmują wręcz zabójczą dawkę promieniowania.

Dlaczego warto zainwestować w okulary rowerowe?

Każdy fan sportów rowerowych wie, jak bardzo ważna w okularach jest powłoka polaryzacyjna. Jej zadaniem jest redukcja odblasków świetlnych oraz polepszenie kontrastu widzenia. Dodatkowo chroni ona przed promieniami UV. Takie rozwiązanie zapewnia komfortową jazdę i sprawia, że nasze oczy są mniej zmęczone.

Jakie okulary rowerowe sprawdzą się najlepiej?

W przypadku rekreacyjnej jazdy z pewnością wystarczą nam okulary z podstawowymi filtrami. Tego rodzaju modele możemy także wykorzystać podczas innych sytuacji np. w trakcie spaceru czy prowadzenia samochodu. Jeśli jednak jazdą na rowerze zajmujemy się profesjonalnie, warto zainwestować w specjalistyczne produkty z wyższej półki. Okulary rowerowe są wykonane ze specjalnego tworzywa, najczęściej jest to aluminium lub magnez, dzięki nim są one nie tylko trwałe, lecz także bardzo lekkie, znajdziemy je tutaj https://www.mikesport.pl/okulary-rowerowe.

Okulary dla rowerzystów powinny być przede wszystkim elastyczne i odporne na pęknięcia. Tylko wysokiej jakości modele zagwarantują nam odpowiednią ochronę. Musimy pamiętać o tym, że jazda na rowerze, szczególnie po trudnym i wymagającym terenie może być niebezpieczna. Jednak zakup droższego modelu nie zwalnia nas z dbania o niego. Do większości produktów dołączone jest specjalne etui, które chroni podczas ewentualnego transportu.

Warto także wspomnieć o estetyce, tutaj jednak każdy musi sam określić jaki model będzie dla niego odpowiedni. W ofertach sklepów zajmujących się dystrybucją sprzętu rowerowego znajdziemy okulary zarówno w neutralnych, jak i bardziej żywych kolorach. Aktualnie na topie są modele mocno kontrastujące z barwami ubrań sportowych.

Zbliżająca się wiosna to najlepszy czas na to, aby rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z regularną aktywnością na świeżym powietrzu. Jedną z najczęściej wybieranych form sportu na łonie natury oprócz biegania jest jazda na rowerze. Pamiętajmy jednak aby przed pierwszym startem zaopatrzyć się w niezbędne rowerowe akcesoria.

Artykuł partnera

Wpis znaleziono dzięki:

- Okulary dla rowerzystów

- Jazda na rowerze

- Odpowiedni filtr na rower