Dziś urodziny Agnieszki Chylińskiej! Wygląda na tyle?

Na polskiej scenie muzycznej zadebiutowała w 1994 r. czyli 22 lata temu! W tym czasie przeszła olbrzymią metamorfozę nie tylko wyglądu i stylu, ale również artystyczną. Ile lat kończy zdolna wokalistka i ulubiona członkini jury popularnych show TVN-U...?

Agnieszka Chylińska. Fot. GA
Agnieszka Chylińska. Fot. GA

Agnieszka Chylińska urodziła się dokładnie 40 lat temu!

Jej przygoda ze śpiewaniem zaczęła się już w liceum. W 1994 roku zdobyła III miejsce podczas Festiwalu Piosenki Francuskiej w Starogardzie Gdańskim i od tej pory jej sceniczne życie nabrało tempa. Posypały się pierwsze propozycje. Do współpracy Chylińską zapraszał choćby Zbigniew Kraszewki. Zaproponował jej współpracę z TSA Evolution, na co młodziutka wokalistka się jednak nie zgodziła.

Sławę przyniósł jej udział w solowym projekcie Grzegorza Skawińskiego – lidera grupy Kombi – Skawalker, który szybko został przemianowany na wszystkim znaną grupę O.N.A. Był rok 1995, a na sklepowe półki trafił pierwszy album zespołu – Modlishka.

Chylińska w tamtym okresie nie przypominała dzisiejszej siebie… 19-letnia wówczas wokalistka nie przykładała tak dużej wagi do wyglądu. Miała lekką nadwagę, fryzurę na pazia i diastemę, którą w późniejszych latach zlikwidowała.

Nie można jej było natomiast odmówić charyzmy, tupetu oraz ogromnego muzycznego talentu.

W 2008 roku Chylińska została jurorką w programie TVN Mam talent!. Po odejściu Kuby Wojewódzkiego w 4. sezonie objęła funkcję przewodniczącej jury. Od 2015 r. zasiada u boku Kuby Wojewódzkiego i Katarzyny Bujakiewicz w jury programu Mali Giganci telewizji TVN.

W międzyczasie zagrała epizodyczną rolę w serialu Niania, dostała własny program w radiu RMF FM zatytułowany  Wszystkie numery Agnieszki Chylińskiej, nagrała kilka solowych albumów, napisała książkę dla dzieci…

W ciągu swojej ponad 20-letniej kariery, Agnieszka Chylińska otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Dostała m. in. Złotego Dzioba, Fryderyka, Superjedynki, czy Telekamerę Teletygodnia. Jednak nie tylko za muzyczną działalność polska publiczność docenia Agnieszkę. Wiele nagród w kategoriach Kobieta Roku czy Metamorfoza Roku, świadczą o tym, iż niegdyś kontrowersyjna i niepokorna wokalistka nie tylko doceniana jest za swój kunszt muzyczny, ale również za urodę i piękną osobowość.

Prywatnie Chylińska jest żoną Marka i matką trójki dzieci – Rysia, Estery i Krysi. Artystka pilnie strzeże swojego życia prywatnego, o którym wiadomo niewiele.

W dniu 40. urodzin, życzymy Ci Agnieszko wszelkiej pomyślności i kolejnych sukcesów zawodowych oraz prywatnych! Mamy ogromną nadzieję, że jeszcze długo będziesz tworzyć muzykę, którą kocha i ceni tak wiele osób.

Wszystkiego najlepszego! 🙂