Fartuch fizelinowy – jaką odzież ochronną wybrać?

Fartuch ochronny to zabezpieczenie, po które sięgamy zarówno przy prostych, jak i znacznie bardziej skomplikowanych zabiegach medycznych.

Fartuch fizelinowy jak wybrać
Fartuch fizelinowy – jaką odzież ochronną wybrać?

Fartuch do jednorazowego użytku musi być nie tylko wygodny i trwały, ale także odpowiednio odporny na zabrudzenia tak, aby skutecznie chronić pracowników medycznych.

Fartuch fizelinowy — do prostych i skomplikowanych zabiegów medycznych

Fartuch flizelinowy medyczny należy do absolutnie podstawowego wyposażenia placówek świadczących usługi medyczne. Przede wszystkim chodzi o ochronę samych pracowników, jak i odpowiednie zabezpieczenie środowiska, w którym pracują. Noszenie odzieży ochronnej jednorazowej znacząco zmniejsza ryzyko przeniesienia przez lekarzy, pielęgniarki i inne osoby różnego rodzaju bakterii i innych mikroorganizmów czy zanieczyszczeń. Fartuch fizelinowy powinien się cechować określonymi właściwościami.

Czym powinien cechować się fartuch ochronny?

Fartuch ochronny ma najczęściej jeden uniwersalny rozmiar. Musi być przede wszystkim wykonany z najwyższą starannością. Chodzi w końcu o zapewnienie bezpieczeństwa przy wykonywaniu bardzo różnych zabiegów medycznych. W zależności od potrzeb i specyfiki świadczonych usług produkt ten może być jałowy lub niejałowy. Zawsze warto więc zadać pytanie odnośnie do potrzeb danego stanowiska i specyfiki wykonywanych usług medycznych i pod tym kątem dobierać rodzaj fartucha. Powinien być on wykonany z włókniny polipropylenowej. Wysoka jakość tego materiału zapewnia fartuchowi odpowiednią elastyczność. Od jakości włókniny zależy również odporność fartucha na uszkodzenia. Musi być on na tyle wytrzymały, aby pojawiające się podczas zabiegów i codziennej pracy zabrudzenia nie zagrażały personelowi medycznemu. Jednocześnie jednak musi być lekki i przewiewny, aby noszenie go było komfortowe. Zalecana waga fartuchów fizelinowych to 25-45g/m2. Nie mniej ważne jest jego wykończenie, które powinny być wykonane nie mniej starannie. Ono także ma wpływ zarówno na bezpieczeństwo pracy, jak i wygodę noszenia.

Fartuch jednorazowy, odzież ochronna — gdzie zamawiać?

Sprawdzona hurtownia odzieży medycznej to najlepsze miejsce do dokonywania tego rodzaju zakupów. Masz bowiem pewność, że kupujesz odzież dobrej jakości, spełniającą określone wymagania, uszytą z odpowiednio dobranych materiałów. Hurtownia medyczna to sprawdzone miejsce, które jednocześnie jest ci w stanie zaproponować konkurencyjne warunki cenowe zakupu tego (i nie tylko tego) rodzaju wyposażenia do gabinetu, przychodni, szpitala.