Filip Chajzer oddaje swoje ulubione auto na WOŚP

To hit prosto z garażu Filipa Chajzera! Dziennikarz przekazał na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swojego ulubionego Poloneza. Aktualna cena to ponad 16 tysięcy złotych, ale licytacja trwa do połowy stycznia.

Filip Chajzer oddaje swoje ulubione auto na WOŚP

Samochód trafił na aukcje w ramach akcji „Rzeczy od Serca”, na tej stronie osoby znane i lubiane, ale także Internauci przekazują swoje przedmioty na WOŚP i opowiadają historie, które związane są z ich aukcjami. Wszystko, by zebrać jak największą kwotę w czasie 26. Finału WOŚP.

Filip Chajzer był jednym z pierwszych, który w tym roku podarował swój przedmiot na licytację WOŚP. Historię jego niezwykłego Poloneza. -To nie jest łatwa decyzja. To dla mnie bardzo, ale to bardzo ważna rzecz, w którą wsadziłem kupę serca i pieniędzy, jednak dalej tylko rzecz. Czas żeby znalazła nowego właściciela. Jeśli dzięki mojemu Polonezowi uda się kupić sprzęt ratujący dzieciakom życie – to będzie on jeszcze bardziej niezwykły, a już dzisiaj jest wyjątkowy i jeden jedyny taki na świecie – zaznacza Filip Chajzer.

Filip Chajzer oddaje swoje ulubione auto na WOŚP

Polonez z garażu Filipa Chajzera wyjechał z Fabryki FSO na warszawskim Żeraniu w 1997 roku. Jak podkreśla Filip Chajzer wtedy był to model Caro, a teraz to Jego własna wizja tego auta. Ma na liczniku 50 tysięcy kilometrów. Auto ma autentyczną klimatyzację i dodane halogeny oraz wiele innych elementów z lat dziewięćdziesiątych. Dziennikarz podkreśla, że czynią one z Poloneza prawdziwy wehikuł czasu.