Gwiazda „Seksu w wielkim mieście” gubernatorem Nowego Jorku?

W Stanach Zjednoczonych znani aktorzy i celebryci rzadko zamykają się na karierę tylko w jednej dziedzinie. Przykład Arnolda Schwarzenegera pokazał, że nawet kariera polityczna nie jest im straszna. Teraz przyszedł czas na kobiety!

fot. Twitter @Jezebel

Cynthia Nixon, odtwórczyni roli Mirandy Hobbs, jednej z głównych bohaterek „Seksu w wielkim mieście” postanowiła wystartować w wyborach na gubernatora Nowego Jorku. Jej serialowa postać to wzięta pani prawnik, więc aktorka już na planie miała szansę przygotować się do obcowania ze światem polityki Nowego Jorku.

– Kocham Nowy Jork i ogłaszam moją kandydaturę na gubernatora tego miasta – mówi aktorka. Na Twitterze pojawił się filmik promujący jej kampanię. Nixon zwraca uwagę na problem nierówności społecznych i potrzebę wprowadzenia reform szkolnictwa. – Jestem dumną absolwentką szkoły publicznej i dumną matką ucznia szkoły publicznej. Dano mi jednak w życiu szanse, których nie otrzymuje większość nowojorskich dzieciaków. Nasi przywódcy nas zawodzą. Jesteśmy stanem z największymi nierównościami społecznymi w całym kraju. To tutaj mieszkają najwięksi bogacze i najbiedniejsi ludzie Stanów Zjednoczonych. – zaznacza w filmie promocyjnym.

Jeśli Cynthia Nixon zaangażuje się w swoje przyszłe obowiązki równie mocno, co w postać Mirandy Hobbs, szykuje się rewolucja w amerykańskiej polityce. Rywalem politycznym aktorki jest Andrew Cuomo, reprezentant Partii Demokratycznej, obejmujący urząd gubernatora stanu Nowy Jork od 2011 roku. Trzeba przyznać, że pokonanie tak trudnego przeciwnika będzie stanowiło nie lada wyzwanie dla Nixon. Jeśli jednak uda jej się wygrać, będzie pierwszą kobietą oraz pierwszą osobą homoseksualną w historii tego urzędu.

 

Anna Dzielińska