Ivanka Trump próbuje ocieplić wizerunek ojca pomagając Ukrainie

Ivanka Trump po długim milczeniu w social mediach, w końcu odniosła się do sprawy. Słowa troski i pomocy nie są jednak traktowane jasno. Zarzuca się jej próbę ocieplenia wizerunku. Czy to kolejna zagrywka polityczna?

Ivanka Trump z ojcem.
Foto Instagram @ivankatrump

Ivanka Trump, córka byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych chwali się na swoim Intstagramie pomocą humanitarną dla Ukrainy. W piątek 25 marca pojawił się post o dostarczeniu miliona posiłków do miast takich jak Kijów, Lwów i Sumach. Nie zabrakło również podziękowań dla pastorów, kierowców ciężarówek oraz rabinów. To właśnie oni z narażeniem życia niosą żywność potrzebującym.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ivanka Trump (@ivankatrump)

,,Jesteście w naszych sercach, jesteście w naszych modlitwach, a wasza odwaga w obliczu przemocy i trudności jest inspiracją. Niech Bóg błogosławi w heroicznej walce w obronie ojczyzny i wolności’’– Ivanka Trump zwraca się do narodu Ukraińskiego.

Ivanka Trump i jej rosyjskie kontakty

Ivanka Trump niezbyt często zabierała głos publicznie. Tym razem zarzuca się jej, że próbuje ocieplić wizerunek ojca. Jak ostatnio mogliśmy usłyszeć, Donald Trump nazwał Putina ,,mądrym’’. Budzi to mnóstwo kontrowersji i kwestionuje pozycję Stanów Zjednoczonych w panującej sytuacji. Felietonistka „Guardiana’’  również zarzuca córce byłego prezydenta brak autentyczności w swoich działaniach. Jak wspomina, jeszcze niedawno nie stroniła od publikacji swoich kontaktów z rosyjskimi oligarchami. Nie zapominajmy, że Ukraina już w roku 2019 była pod rosyjską opresją.

Polityczna zagrywka

,,Nie przypominam sobie, żeby martwiła się o Ukraińców w 2019 r. Była wtedy zajęta relacjami z rosyjskimi oligarchami, takimi jak Roman Abramowicz’’– zaznacza felietonistka

„Jesteście w naszych sercach”– tak zwraca się Ivanka Trump do Ukrainy. Zostają nam jedynie spekulacje, czy pomoc i głos w sprawie faktycznie płynie prosto z serca, czy z czysto politycznych potrzeb.