Jak dłużej cieszyć się gładkimi nogami?

Problem z szybko odrastającymi włoskami towarzyszy nam przez cały rok. Latem, eksponując nogi, jesteśmy zmuszone do częstego golenia. Co innego jesienią...

Jak dłużej cieszyć się gładkimi nogami? Fot. Fotolia

Jesienna pogoda nie pozwala nam na częste noszenie sukienek i spódnic. Zamiast nich wybieramy spodnie, które w pełni zakrywają skórę naszych nóg. A to dobry pretekst do ich rzadszego golenia. Jednak każda z nas przyzna, że komfort gładkich nóg jest dużo większy. Jak więc sprawić, żeby można było dłużej się nimi cieszyć?

1. Prysznic

Przed goleniem weź prysznic lub kąpiel, żeby usunąć wszelkie zanieczyszczenia. W ten sposób nawilżysz także włoski, dzięki czemu łatwiej będzie je usunąć. Pamiętaj jednak, by zbyt długo ich nie moczyć, gdyż skóra może lekko spęcznieć po długim kontakcie z wodą, a w efekcie włoski trudniej będzie usunąć.

 

2. Peeling

Peeling pomoże Ci złuszczyć martwy naskórek i uwolnić włoski. Pamiętaj, że peeling musi być wybrany do stopnia wrażliwości Twojej skóry. Peeling zacznij nakładać od kostek i kieruj się ku górze, wykonując okrężne ruchy.

 

3. Nawilżanie

Dobre nawilżenie to podstawa nie tylko po goleniu nóg, ale i przed. Dzięki kremowi lub piance do golenia włoski staną się miękkie i łatwiej będzie je usunąć. Nie stosuj mydła, gdyż zapycha ono ostrza maszynki. Po goleniu skóra często bywa przesuszona, dlatego nie zapomnij zastosować kremu nawilżającego.

 

4. Zadbaj o ostrość maszynki

Część z Nas wymienia maszynki rzadziej niż po jednym goleniu. Niestety, po każdym goleniu ostrza stają się coraz bardziej tępe i nie dają takich samych rezultatów jak za pierwszym użyciem. W efekcie pozostają pojedyncze włoski, a golenie zajmuje więcej czasu. Warto zatem wymieniać maszynki po każdym goleniu.

 

5. Pora dnia ma znaczenie

Może wydawać się to zaskakujące, ale nawet w przypadku golenia nóg pora dnia jest istotna. Warto golić nogi wieczorem, gdyż w nocy nogi minimalnie puchną, przez co włoski chowają się w mieszkach i nie wystają ponad powierzchnię skóry. Dzięki temu rano, po przebudzeniu, możesz dalej cieszyć się gładkimi nogami!

Wpis znaleziono dzięki:

- nogi

- depilacja

- nawilżenie skóry

  • kapitanka

    Robię peelingi! A depilacje wykonuję w salonie Depilove! Nie mam chociaż podrażnień, depilacja woskiem jest prawie bezbolesna! A co najważniejsze – długo cieszę się gładkimi nogami.