Jak skutecznie walczyć z kaszlem u dzieci

Kaszel to częsty problem u małych dzieci. Najczęściej nie jest bardzo problematyczny i zwykle przechodzi sam.

Jak skutecznie walczyć z kaszlem u dzieci

Twoim zadaniem jako rodzica jest więc sprawienie, by kaszel u dzieci przebiegał na tyle bezproblemowo, jak to tylko możliwe. Dowiedz się, po jakie rozwiązania możesz sięgać, by wspierać swoją pociechę.

Co powoduje kaszel i przeziębienia?

Musisz pamiętać o tym, że układ odpornościowy kształtuje się przez całe życie, a u dzieci jest on dopiero w fazie rozwoju. Dlatego też niektóre wirusy nie powodują żadnych dolegliwości u dorosłych, z kolei u maluchów od razu prowadzą do infekcji. Stosowanie odpowiednich środków jest najlepszym sposobem, by zwalczyć kaszel u dzieci.
Większość objawów przeziębienia jest wywoływana przez wirusy powszechnie nazywane zarazkami, a wiele z nich może zainfekować nos i gardło. Są przenoszone drogą kropelkową i pociecha może się nimi zarazić zarówno w szkole, jak i w transporcie publicznym czy podczas zakupów. Przeciętne dziecko w wieku przedszkolnym i szkolnym łapie od 3 do 8 niegroźnych infekcji rocznie. Często towarzyszy im suchy kaszel, który zazwyczaj ustępuje po maksymalnie dwóch tygodniach.

Rodzaje kaszlu u dzieci

Leczenie kaszlu powinno opierać się na utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu oraz zadbaniu o relaks i dobry sen dziecka. Osiągnięcie tego jest niekiedy niemożliwe, szczególnie gdy kaszel jest bardzo intensywny. Zwróć uwagę na to, że kaszel u dzieci często brzmi zupełnie inaczej niż u dorosłych. Rozszyfrowanie tego dźwięku pomoże ci wybrać najlepszy środek zaradczy. Na przykład: głęboki kaszel dochodzący z klatki piersiowej jest prawdopodobnie spowodowany przez śluz w drogach oddechowych i może oznaczać chorobę bakteryjną. Suchy kaszel z górnej części gardła jest z kolei objawem infekcji i obrzęku krtani.

Czym leczyć kaszel?

Niezależnie od tego, czy twoja pociecha cierpi na mokry czy suchy kaszel, najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po skuteczny wyrób medyczny, który zniweluje najbardziej uciążliwe dolegliwości oraz pozwoli na spokojny sen i regenerację. Syrop na kaszel u dzieci w zależności od rodzaju kaszlu musi wspierać mechanizm wykrztuszania lub łagodzić podrażnienie gardła. Dzięki temu śluz zalegający w drogach oddechowych będzie mógł zostać szybko usunięty. Dodatkowo warto, aby produkt miał działanie bakteriobójcze, co przyspieszy walkę z infekcją. Kolejnym ważnym zadaniem leku w przypadku kaszlu u dzieci jest zmniejszenie obrzęku krtani oraz ochrona tego organu przed mikrourazami, które dokonują się za każdym razem, gdy maluch wykrztusza część wydzieliny.

Co powinny zawierać syropy dla dzieci?

Warto wybrać produkt, które swoje działanie zawdzięcza naturalnym składnikom. Na przykład Apicold® 1+ syrop z korzenia prawoślazu lekarskiego z dodatkiem miodu jest całkowicie bezpieczny dla dzieci i może być stosowany przez cały okres zwalczania objawów przeziębienia już po pierwszym roku życia.

Wpis znaleziono dzięki:

- Kaszel u dziecka

- Syropy dla dzieci

- Apicold® 1