Jak ubierać dziecko, aby wyglądało stylowo?

 Moda dziecięca jeszcze kilka lat wydawała się zbędną fanaberią. Nadal są osoby, które uważają, że nie trzeba przywiązywać uwagi do strojów najmłodszych.

Jak ubierać dziecko, aby wyglądało stylowo?

Jednak to nieprawda! Warto uczyć nasze dzieci już od najmłodszych lat, jak ubrać się odpowiednio do okazji. Ubranie to w pewnym sensie nasza wizytówka i chociaż wielu osobom takie myślenie wydaje się płytkie, to jednak jesteśmy oceniani po wyglądzie. Dlatego odpowiedni strój już na wstępie pomoże nam zrobić dobre wrażenie. Jak więc ubierać dziecko, aby wyglądało stylowo? Mamy dla Was kilka inspiracji!

Angielska moda dla dzieci

Często naśladujemy styl angielski, nasze pociechy również mogą to robić. Warto pamiętać, że najważniejsze jego cechy w modzie dziecięcej to dużo kolorów i elegancji. Inspirację mogą stanowić stroje najmłodszych członków rodziny królewskiej, którzy zawsze wyglądają stylowo. Ubrania dziecięce zgodne z angielskim stylem to przede wszystkim koszule z kołnierzykiem, puchate sweterki, proste, klasyczne spodnie, sukienki oraz spódnice. Natomiast kolory często są odwzorowaniem flagi angielskiej, czyli dużo tutaj białego, granatowego i czerwonego. Bardzo popularne są również ubrania dziecięce w kratę. Moda dla nieco starszych dzieci przedstawia się trochę inaczej. Tutaj dominują skórzane legginsy, poszarpane jeansy oraz oversizowe koszule flanelowe. Jak widać styl angielski jest bardzo urozmaicony i stanowi doskonałe źródło inspiracji.

Dziecięca moda prosto z Francji

Innym często naśladowanym krajem jest oczywiście Francja. Ubrania dla dzieci w tym stylu cechuje przede wszystkim szyk i elegancja. W końcu z tego właśnie słynie Francja! Nie znajdziemy tutaj szalonych i nietypowych rozwiązań. Moda francuska to przede wszystkim klasyka, wysoka jakość i prostota. Francuskie ubrania dziecięce zazwyczaj są czarne, szare, brązowe oraz granatowe, czasami pojawi się czerwień. Zazwyczaj są proste i dobrze skrojone, więc już najmłodsi wyglądają w nich bardzo elegancko.

Hiszpańskie ubrania dziecięce

W ostatnim czasie również Hiszpania stanowi doskonałe źródło inspiracji. Wszystko to za sprawą niezwykle popularnych marek dla dzieci takich jak 51015kids.eu,czy nawet drogich butików. Hiszpańskie ubrania dziecięce wprowadzają trochę więcej koloru – znajduje się w nich mnóstwo uwielbianych przez rodziców i dzieci pasteli. Nie brakuje tu też wzorów oraz nadruków idealnie dopasowanych do najmłodszych. Ubrania dla dzieci hiszpańskich marek tworzą swobodne stylizacje, w których nasza pociecha nie będzie wyglądać jak przebrana za dorosłego. Nie brakuje tu też elementów vintage oraz strojów oversize, więc stanowi świetne źródło inspiracji na co dzień.

Folk w modzie dziecięcej

Folk staje się coraz popularniejszy, więc w końcu musiał się pojawić w modzie dziecięcej. Jednak nie jest to zupełna nowość! Dorosłe już kobiety pewnie miały w dzieciństwie w swojej szafie haftowane, kolorowe ubrania. Obecnie są one znowu bardzo popularne, ludowe akcenty w modzie pojawiają się coraz częściej. Jednak największą zaletą tego trendu są naturalne, przyjazne dla dzieci materiały.

Wpis znaleziono dzięki:

- Folk w modzie dziecięcej

- Dziecięca moda

- Jak ubierać dziecko