Kinga Rusin wydała oświadczenie w sprawie marki Pat&Rub

Kinga Rusin, to jedna z ulubionych dziennikarek i prezenterek polskiej publiczności. W swojej dotychczasowej karierze była już prowadzącą program "You can dance - Po prostu tańcz", zasiadając następnie jako juror tanecznego show. Wraz z Piotrem Kraśko współprowadzi weekendowe wydanie "Dzień Dobry TVN", a ostatnio była gospodynią celebryckiego show - "Agent Gwiazdy". 

05.09.2015 Warszawa, Arkady Kubickiego. Bal Fundacji TVN `Nie jesteœ sam`. N/z Kinga Rusin
05.09.2015 Warszawa, Arkady Kubickiego. Bal Fundacji TVN `Nie jesteœ sam`. N/z Kinga Rusin

Kinga Rusin, to kobieta o wielu talentach. W 2006 roku wzięła udział w programie „Taniec z gwiazdami”, gdzie partnerował jej Stefano Terazzino. Po 10 tygodniach zmagań, para sięgnęła po słynną kryształową kulę, pokonując rywali.

Dziennikarka jest również właścicielką marki kosmetycznej Pat&Rub by Kinga Rusin, w sprawie której w dniu wczorajszym wydała oświadczenie:

Szanowni klienci i sympatycy marki Pat&Rub by Kinga Rusin.

Odpowiadając na Państwa pytania dotyczące mojej marki kosmetycznej i mojej działalności, jako właściciela tej marki informuję:

1. Receptury kosmetyków Pat and Rub stworzyła współpracująca ze mną grupa technologów i kosmetologów, a ja brałam w tym osobisty udział. Dalej z nimi współpracuję. Tak więc dotychczasowa firma handlowa, z którą rozstałam się 7 lipca, nie stworzyła receptur kosmetyków Pat& Rub.

2. Firma ta nie wytwarza kosmetyków, a jest jedynie firmą handlową.

3. Ponadto, zgodnie z umową, produkty, a więc receptury zostały stworzone dla mojej marki w sposób dedykowany. Dotychczasowa firma handlowa nie ma już więc prawa używać tych receptur do produkcji jakichkolwiek kosmetyków innych marek. Gdyby to robiła byłoby to bezprawne. Firma handlowa przedstawia różne wersje co do tej kwestii. Niejednokrotnie twierdziła, że jej własne kosmetyki są jedynie podobne do Pat&Rub, a więc że jest to tzw. podróbka, ale badamy sprawę i będziemy składać kolejne wnioski i pozwy do sądu.

4.Obecnie, wraz z dotychczasowymi formulantami i kosmetologami, udoskonaliliśmy receptury, biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe uwagi klientów i najnowsze odkrycia w branży kosmetyków naturalnych.

5. Wszystkie moje kosmetyki są produkowane w tym samym zakładzie produkcyjnym, z którym marka związana jest od początku i w którym również pracują technolodzy- twórcy receptur. Dla mnie osobiście jest to kluczowe dla utrzymania jakości produktów mojej marki. Natomiast firma handlowa zlecała większą część produkcji do innych zakładów. Chęć zakończenia tego procederu była jedną z podstaw mojej decyzji o zakończeniu współpracy z dotychczasową firmą handlową. Jakość jest najważniejsza.

6. Dotychczasowa firma handlowa jest od wielu lat moim dłużnikiem. Zalega od lat z zapłatą. Pozwałam tę firmę do sądu. Sąd nakazał już 2 miesiące temu zajęcie konta bankowego i liczne wierzytelności tej firmy.

7. Firma ta próbuje także żerować na mojej marce Pat& Rub i podszywając się pod nią (np. używając bezprawnie logotypu Pat&Rub) wypromować swoją markę. Firma ta od wielu miesięcy nie chce przekazać mi domeny internetowej patandrub.pl oraz administracji strony Pat&Rub na Facebooku, o co wielokrotnie występowałam. Składamy w ciągu następnych dni kolejne wnioski w tej sprawie do sądu. Sytuacja przypomina sprawę Dariusza „Tigera” Michalczewskiego. Pośród kancelarii, które mnie reprezentują jest również kancelaria, który wygrała proces dla Pana Michalczewskiego w podobnej sprawie.

8. Współpraca miała zakończyć się we wrześniu, ponieważ firmy handlowej nie było stać na kontynuowanie sprzedaży kosmetyków mojej marki. Jednak ze względu na wieloletnie zadłużenie, a więc nieuczciwość tej firmy oraz ze względu na jej czyny nieuczciwej konkurencji zdecydowałam się zakończyć współpracę w trybie natychmiastowym, w dniu 7.7.2016r.

9. Kosmetyki Pat&Rub są i będą na rynku, są coraz lepsze. Żadne zawirowania z dotychczasową firmą handlową nie wpłyną na nasze relacje z miłośnikami naszej marki.

10. Aby miłośnicy marki Pat&Rub mogli bez przeszkód od września (po wyprzedaniu dotychczasowych linii) kontynuować przygodę ze swoimi ulubionymi kosmetykami, tworzymy właśnie narzędzie internetowe, które za kilka dni umożliwi im rejestrację i uzyskanie wszelkich rabatów, którymi cieszyli się do tej pory. Przykro mi z powodu niedogodności związanych ze zmianą firmy handlowej. Postaramy się wynagrodzić to miłośnikom marki Pat&Rub specjalną akcją rabatową we wrześniu i październiku.

Z poważaniem,
Kinga Rusin

Do oświadczenia prezenterka dodała również sądowe postanowienie o zabezpieczeniu oraz informację z banku dot. spółki Aromeda, która najwyraźniej rości sobie prawa do receptury kosmetyków stworzonych przez Rusin oraz próbuje się wypromować na nie swojej marce.

postanowienie_o_zabezpieczeniu[2_
Postanowienie o zabezpieczeniu
Informacja z banku o rachunku
Informacja z banku o rachunku

Mamy nadzieję, że to chwilowe problemy Kingi Rusin i jej marki Pat&Rub. Wszystko, czego dotknie się dziennikarka, zamienia się w złoto, dlatego wierzymy, że niebawem Pat&Rub stanie na nogi i tak jak Rusin obiecuje w swoim oświadczeniu, będzie się rozwijać, a kosmetyki będą coraz lepsze.