Klocki dla dzieci – zobacz, jakie zestawy przyniosą im najwięcej radości

Klocki są z nami od dziesiątek lat. Pomimo upływu czasu zabawa nimi wciąż sprawia mnóstwo radości. Mniejszym i większym dzieciom, a nawet tym całkiem dorosłym.

Klocki dla dzieci – zobacz, jakie zestawy przyniosą im najwięcej radości

To fenomen, że w świecie pełnym ekranów i technologicznych interakcji nadal potrafimy doskonale bawić się tak prostymi przedmiotami.

Klocki konstrukcyjne – różnorodność zestawów

Powiedzenie, że klocki są prostymi przedmiotami tylko częściowo jest prawdziwe. Bo to, co z nich powstaje, bywa bardzo zaskakujące. Same zestawy, które dostępne są na rynku, również zaskakują swoją złożonością. Ponadto, z powodzeniem można je dostosować do wieku, stopnia rozwoju i zainteresowań dziecka. Ogromną różnorodność zestawów reprezentują klocki Cobi. Cobi to polska marka produkująca klocki konstrukcyjne bardzo wysokiej jakości, którymi cieszą się kolejne pokolenia. Na prawdę warto akurat na nie zwrócić uwagę.

Klocki dla dzieci najmłodszych

W przypadku najmłodszych dzieci bardzo istotne jest, by kupowane im zabawki były w pełni bezpieczne. A zatem same klocki powinny być odpowiednio duże, zapewniając swobodę zabawy. Wśród klocków dla dzieci najmłodszych zajdziemy zestawy, którymi mogą bawić się maluchy już od 12. miesiąca życia. Znajdziemy tu elementy odpowiednio duże, zróżnicowane pod względem formy i koloru. Dzięki temu zabawa wspiera rozwój psychomotoryczny dziecka.

Klocki z ulubionymi bohaterami

Każde dziecko przeżywa fascynację światem animowanych bohaterów. Dlatego wszelkie zabawki, które przenoszą postacie z ekranu do świata rzeczywistego, są tak lubiane. Nie brakuje ich także w bajkowych zestawach klocków Cobi. Teraz każde dziecko może spędzić godziny na zabawie z bardzo popularnymi czarodziejkami z serialu „Winx Club”, dzielnymi psami z „Psiego Patrolu” czy pingwinami z Madagaskaru.
Tematyczne zestawy klocków

Wśród dzieci, niekoniecznie tylko starszych, na pewno są fani motoryzacji, lotnictwa, kosmicznych podróży czy piłki nożnej. Konkretne zestawy klocków również mogą pomóc rozwijać i pielęgnować pasje. A ci, którzy oczekują nieco więcej, powinni sprawdzić klocki elektroniczne. Zbudowanymi pojazdami można zdalnie sterować.

Klocki dla koneserów

Największą popularnością wśród nieco starszych dzieci, ale i wśród dorosłych cieszą się klocki Cobi z kolekcji Mała Armia WW1 i Mała Armia WW2. Z tych zestawów można skonstruować najbardziej znane z dwóch wielkich wojen pojazdy bojowe, czołgi, samoloty, statki. Co ważne, można to robić wspólnie z dzieckiem. Będzie to z pewnością wspaniale spędzony czas.

Inne bardzo popularne serie odzwierciedlają świat gier komputerowych Word of Tanks i World of Worships. Wszyscy fani, którzy kupią takie zestawy, otrzymują jednocześnie wiele bonusów do wykorzystania w grze on-line.
Klocki na prezent

Jeśli brak nam pomysłów na prezent, klocki mogą okazać się świetnym rozwiązaniem. Nie musimy od razu decydować się na konkretny zestaw tematyczny. Dobrym wyborem są klasyczne, duże klocki konstrukcyjne składające się aż z 650 elementów.

Artykuł sponsorowany

Wpis znaleziono dzięki:

- Klocki dla koneserów

- Klocki konstrukcyjne

- Zabawki dla dzieci