Krystyna Janda nie chce pracować z niezaszczepionymi aktorami

Aktorka nie kryje oburzenia i chciałaby, żeby osoby niezaszczepione nie mogły chodzić do pracy. Czy nie będzie grała z aktorami, którzy nie przyjęli szczepionki przeciwko COVID-19?

Janda popiera wprowadzenie obostrzeń
Krystyna Janda nie chce pracować z niezaszczepionymi aktorami. Foto Instagram @tojajanda

Krystyna Janda popiera wprowadzenie obostrzeń, którymi miałyby zostać objęte osoby niezaszczepione przeciwko COVID-19. Dlaczego? Aktorka uważa, że ludzie rezygnujący ze szczepienia nie powinni przychodzić do pracy, aby nie narażać innych osób.

Krystyna Janda popiera wprowadzenie obostrzeń

Na początku roku o aktorce było głośno w związku z tzw. aferą szczepionkową, ponieważ znalazła się na liście znanych osób, które zaszczepiły się poza kolejnością. Mimo niechlubnej opinii, Janda nie chciała się nikomu tłumaczyć, ponieważ nie czuła się winna. Ponadto informacje o szczepieniu były rozsyłane do innych aktorów za pośrednictwem maila jej fundacji.

W rozmowie dla serwisu Jastrząb Post aktorka ujawniła, że chciałaby przyjąć trzecią dawkę szczepionki, ponieważ jej bliscy z Niemiec i Francji mają to już za sobą. Jest również oburzona faktem, że polski rząd nadal pozwala niezaszczepionym na korzystanie z miejsc użytku publicznego. Rozważaniom poddaje także pracę z aktorami, którzy nie przyjęli szczepionki.

-Tak jest we Włoszech, ja wróciłam z Chorwacji. Kelner nawet nie poda karty, jak się nie pokaże w telefonie tego paszportu. Nigdzie nie wejdzie się. Tak jest wszędzie już, tylko nie tutaj, ja tego nie rozumiem – mówi Janda.

– Ja się zastanawiam, czy w ogóle grać spektakle z aktorami, którzy nie są zaszczepieni. Niech oni tu w ogóle nie przychodzą. Ja jestem absolutnie za tym, żeby stworzyć obostrzenia. Ludzie, którzy nie są zaszczepieni, nie powinni móc chodzić do pracy! Jak ktoś przyjdzie do sklepu czy stanie za blisko mnie, to ja wszystkim zwracam uwagę. Ja nie chcę się spotykać z ludźmi, którzy są niezaszczepieni.

O aktorce

Krystyna Janda oprócz aktorstwa zajmuje się także pisarstwem. Ponadto jest reżyserką i piosenkarką. Od 2004 roku jest współzałożycielką i prezesem Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury. Nosi również miano dyrektor artystycznej powołanych przez fundację Teatru „Polonia” oraz Och-Teatru w Warszawie. Na ekranie zadebiutowała rolą Agnieszki w filmie Andrzeja Wajdy pt. Człowiek z marmuru. W latach 1974–1979 była żoną Andrzeja Seweryna, z którym się rozwiodła. Drugi ślub wzięła w 1981 roku z Edwardem Kłosińskim (zmarłym w 2008.). Z obu związków ma: córkę Marię i dwóch synów – Adama i Jędrzeja.