Krystyna Janda apeluje do widzów teatru

Rozprzestrzeniający się koronawirus ma bardzo negatywny wpływ na branżę rozrywkową i kulturalną. Zamknięcie teatrów na czas epidemii stawia pod znakiem zapytania ich dalsze działanie.

janda - Krystyna Janda apeluje do widzów teatru
Krystyna Janda apeluje do widzów teatru. Foto Facebook Krystyna Janda

Pracownicy branży rozrywkowej są jedną z grup zawodowych, która najsilniej odczuła wprowadzone przez rząd obostrzenia. Zamknięcie instytucji kulturalnych ma zapobiec niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa, jednak stanowi również zagrożenie dla funkcjonowanie m.in. teatrów, zwłaszcza tych prywatnych. Do tej grupy należą teatry Krystyny Jandy – Teatr Polonia i Och Teatr, dlatego aktorka postanowiła poprosić miłośników swojego teatru o wsparcie:

„Drodzy Widzowie, w tym trudnym dla nas wszystkich momencie, chcemy Was prosić o wsparcie, dzięki któremu będziemy mogli grać dalej. Nasze teatry trwają od lat i funkcjonują dzięki naszej publiczności, dzięki Wam. Nie dotacjom, nie sponsorom. Właśnie dzięki publiczności.”

W poście na Facebooku apeluje, aby nie zwracać biletów na spektakle, które się nie odbędą, ale wymienić je na dowolny późniejszy termin do końca 2020 roku lub na inną sztukę. Nie wiadomo jeszcze do kiedy potrwa zamknięcie instytucji kulturalnych, ale tylko dzięki wsparciu widzów teatr będzie mógł utrzymać środki niezbędne do funkcjonowania w tym trudnym czasie.

Wpis znaleziono dzięki:

- Krystyna Janda

- Och Teatr

- Teatr Polonia