Książę Harry przerywa milczenie

Książę Harry publicznie zabrał głos odnośnie serii oświadczeń, mówiących o jego i Meghan odejściu z rodziny królewskiej.

Książę Harry przerywa milczenie. Foto. Instagram sussexroyal

Książę Harry uzasadnił swoją decyzję i szczerze przyznał, że nie było łatwo mu ją podjąć. Zabrał głos podczas uroczystej kolacji zorganizowanej przez jego fundację Sentebale.

– Chciałbym, abyście usłyszeli prawdę właśnie ode mnie – nie jako Księcia, ale jako Harry’ego, tego samego, którego obserwujecie od ponad 35 lat. Wielka Brytania to mój dom i miejsce, które kocham. To nigdy się nie zmieni – zaczął Harry.

W dalszej przemowie podkreślił, że decyzję podjął dla żony.

Razem z Meghan robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby sprostać naszym obowiązkom dla kraju. Gdy się pobraliśmy, byliśmy podekscytowani, pełni nadziei i gotowi, by służyć państwu. Decyzja, którą podjąłem dla mojej żony, aby się wycofać, nie przyszła łatwo. Poprzedziły ją miesiące rozmów po wielu latach wyzwań. Wiem, że nie wszystko wykonałem dobrze, ale wygląda na to, że nie było innego wyjścia – dodał.

Książę wspomniał również o swojej zmarłej mamie, księżnej Dianie.

Kiedy straciłem matkę, wzięliście mnie pod swoje skrzydła. Media to bardzo potężna siła, jednak mam nadzieję, że pewnego dnia nasze wzajemne wsparcie może być silniejsze, ponieważ to o wiele ważniejsze od nas. To był dla na wielki zaszczyt móc służyć naszemu krajowi, królowej oraz wam – zakończył.

Internauci stwierdzili, że przemowę pisała mu Meghan, która za każdym razem wspomina o księżnej Dianie.

https://www.instagram.com/tv/B7hGUztJA0F/?utm_source=ig_embed

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Książę Harry

- Meghan Markle

- Sussex