Mikrofalowy sterylizator do butelki – tak czy nie?

Utrzymanie dziecięcych butelek do karmienia w nieskazitelnej czystości, to podstawa zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym pociechom.

Mikrofalowy sterylizator do butelki
Mikrofalowy sterylizator do butelki – tak czy nie?

Dlatego, aby ułatwić sobie to zadanie, mamy mogą nabyć specjalne urządzenie, jakim jest mikrofalowy sterylizator do butelki taki, jaki proponuje marka Nanobebe. Jak on działa i jakie są zalety jego posiadania?

Różne rodzaje sterylizatorów – który jest najlepszy?

Na rynku znajdziemy przynajmniej trzy rodzaje tego typu urządzeń. Są to sterylizatory: parowe, mikrofalowe oraz urządzenia 2w1, czyli sterylizator i podgrzewacz w jednym. Które z nich zasługuje na miano najlepszego?
Zdecydowanie najbardziej przydatny i praktyczny okazuje się być sterylizator mikrofalowy – głównie ze względu na szybkość i skuteczność działania.

Co to jest i jak działa mikrofalowy sterylizator do butelek?

Jest to niewielkich rozmiarów bardzo poręczne urządzenie, które ułatwia utrzymanie butelek dziecięcych do karmienia w idealnej czystości. Aby mogło dojść do oczyszczenia butelek należy je umieścić na specjalnych widełkach – uchwytach, a na podstawkę wlać wodę.
Następnie całość wkładamy do mikrofalówki i doprowadzamy do pogrzania wody, która zamieniając się w parę wodną neutralizuje bakterie i inne zanieczyszczenia.

Jakie są zalety posiadania mikrofalowego sterylizatora do butelek od Nanobebe?

Tego rodzaju urządzenie jest bardzo przydatne zwłaszcza, gdy jest się świeżo upieczoną mamą i dopiero wdrażamy się do tej roli. Ułatwia ono dokładne doprowadzenie butelek dziecięcych do czystości, ale nie tylko. Posiada też szereg innych, równie istotnych zalet.

Niewielkie rozmiary

Mikrofalowy sterylizator butelkowy dzięki swojej konstrukcji i małym rozmiarom, nie zabiera dużo miejsca. Dzięki temu jest łatwy w przechowywaniu. Urządzenie można też bez większego problemu zabrać ze sobą w podróż.

Szybkość działania

  • W zaledwie kilka minut eliminuje prawie 100% bakterii z otoczenia.
  • Zapewnia 24godzinną ochronę butelkom
  • Umieszczone w urządzeniu butelki, mogą w nim pozostać nawet przez całą noc, zachowując swoją doskonałą czystość. Dzięki temu oszczędzamy sporo czasu i rano możemy mieć już gotowe butelki dla dziecka.

Uniwersalne zastosowanie

Sterylizator Nanobebe chociaż jest niewielkich rozmiarów, to pozwala na doprowadzenie do czystości nie tylko same butelki. Bez problemu pomieści także inne niezbędne akcesoria do karmienia malucha.
Pasuje do większości mikrofalówek
Dzięki swojemu rozmiarowi można go używać w niemal każdym rodzaju kuchenek mikrofalowych. To znacznie zwiększa możliwości jego stosowania na przykład, gdy wybieramy się na dłuższy wyjazd z dzieckiem.

Wykonany z bezpiecznych surowców

Urządzenie jest wykonane z materiałów, które zapewniają jego całkowicie bezpieczne użytkowanie. Oznacza to, że jest wolny od BPA i ftalanów.

Wygoda użytkowania

Gwarantuje ją przemyślana konstrukcja sterylizatora. Został on wyposażony w silikonowe antypoślizgowe podłoże. Dzięki temu zapewnia sprawne użytkowanie.

Słowem podsumowania

Dobrej jakości, czyli wykonany z bezpiecznych materiałów sterylizator do butelki, to ważny element każdej wyprawki dla malucha.
Posiadając takie urządzenie o wiele szybciej można doprowadzić do czystości butelki do karmienia – czy jak w przypadku sterylizatora od Nanobebe utrzymać ich sterylność przez cały dzień i noc.
Ważne, by wybierając je, zwrócić szczególną uwagę na materiał wykonania oraz dodatkowe funkcjonalności. Nie bez znaczenia jest również rozmiar urządzenia, chodzi o to, by pasowało ono do większości kuchenek obecnych w gospodarstwach domowych. (Więcej znajdziesz na stronie producenta Nanobebe.pl.)

Artykuł partnera