Muniek Staszczyk po wygranej walce z chorobą wraca z nową płytą!

Muzyk po chorobie wraca na scenę. Jego solowa płyta ukazała się 18 października. Pochodzący z niej singiel Pola zyskał już status złotej płyty!

Muniek Staszczyk po wygranej walce z choroba wraca z nową płytą. Foto Instagram muniekstaszczyk_official

Na ten dzień fani muzyka czekali od dawna! 18 października premierę miała solowa płyta „Syn Miasta” Muńka Staszczyka. Jedna z umieszczonych na niej piosenek zyskała status złotej płyty. Singiel nazywa się Pola i powstał we współpracy z Dawidem Podsiadło. Kooperacja muzyków jest efektem akcji zespołu T.Love – T. Cover, która powstała z okazji 35-lecia ich działalności na scenie muzycznej. Dawid Podsiadło, biorący w niej udział, został wybrany jako artysta, który przedstawił najciekawszą aranżacje piosenki Bóg.
Na pierwszy koncert Muńka Staszczyka będziemy musieli niestety jeszcze poczekać. Muzyk dochodzi do do siebie po przeżyciu, jak sam to określił, sytuacji krańcowej. W lipcu przeszedł wylew, co sprawiło, że musiał wycofać się z aktywności muzycznej. Na szczęście artysta wygrał walkę z chorobą, a duże wsparcie dawali mu najbliżsi i przyjaciele, ale również przypadkowi, obcy ludzie.

Muniek Staszczyk, który niedługo będzie obchodził 40 – lecie kariery artystycznej, zawsze wnosił na polską scenę muzyczną dużo kolorytu i oryginalności. Oby wokalista , który łączy muzyczne pokolenia, jeszcze nieraz nas zaskoczył!

Wpis znaleziono dzięki:

- Muniek Staszczyk

- Polski wokalista

- Nowa płyta Muńka