Najbardziej wpływowy projektant jako pierwszy otwiera tak niezwykłe studio! Co to będzie?

Laureat międzynarodowej nagrody 2017 H&M Design Award, projektant Richard Quinn, znany z kolekcji opartych na kolorowych motywach i kwiecistych wzorach, właśnie ogłosił otwarcie Richard Quinn Print Studio w Londynie. Co to oznacza dla początkujących projektantów mody i miłośników jego zachwycających projektów?

 

Najbardziej wpływowy projektant jako pierwszy otwiera tak niezwykłe studio! Co to będzie?
Najbardziej wpływowy projektant jako pierwszy otwiera tak niezwykłe studio! Co to będzie?

Projektant, który znalazł się na liście 100 osób o największym wpływie na kulturę w 2017 roku według magazynu Dazed. Teraz Quinn ogłosił otwarcie własnego studia drukowania na tekstyliach. Odbywać się tam będą także warsztaty związane z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii. Jest to jedyne takie studio na modowej mapie.

Richard Quinn Print Studio mieszczące się w londyńskiej dzielnicy Peckham to miejsce wyjątkowe. Nie jest to zamknięta pracownia mistrza, ale mogą z niej skorzystać również studenci i początkujący twórcy modowi. Projektant chce bowiem wspierać uczących się artystów poprzez oferowanie niedrogich usług drukowania oraz warsztatów edukacyjnych. W studiu będzie można zasięgnąć profesjonalnej porady z zakresu różnorodnych technik drukowania, tuszy, tekstyliów oraz alternatywnych materiałów od samego Richarda lub jego doświadczonych techników.

Na miejscu studenci i projektanci będą mogli skorzystać z cyfrowej drukarki sublimacyjnej. Urządzenie pozwala uzyskać żywe kolory, a także wyprodukować wzory cechujące się drobnymi detalami, a przede wszystkim – przy trwałości równej tradycyjnym metodom – błyskawicznie skraca proces powstawania kolekcji –  od projektu do gotowych ubrań haute-couture. To właśnie dzięki niemu, artyści modowi po stworzeniu wybranego przez siebie wzoru na dowolnym materiale, mogą go wydrukować i wyprodukować ubiór w zaledwie kilka godzin.

To studio jest niezwykłą szansą na pracę z mistrzem. Efekty prac Richarda Quinna i tych wykonanych przez innych twórców, można śledzić na oficjalnym Instagramie studia.

Żródło: Epson