Nie żyje Tadeusz Gołębiewski

W jego hotelach ,,Szkoliła się większość firm, bawiła mafia". Zmarł polski przedsiębiorca, właściciel firmy Tago i sieci luksusowych hoteli ,,Gołębiewski''.

Tadeusz Gołębiewski

Tadeusz Gołębiewski to polski przedsiębiorca urodzony w 1943 roku. Kojarzymy go jako założyciela fabryki cukierniczej Tago, jak i sieci Hoteli pod marką Gołębiewski. Swoją karierę zaczynał od własnoręcznego wypieku ciastek. Jak podaje Newsweek „Produkował wafle w formach wyrzuconych przez przedwojenną fabrykę, które własnoręcznie spawał. Do wyrabiania masy, głównie z wody, oleju i sody, używał pralki Frani.” Z czasem też, wraz z rosnącymi zyskami, z jednoosobowego warsztatu, Tago stało się potężną firma cukierniczą. Od początku Tadeusz Gołębiewski miał w sobie biznesowy dryg. Inwestował w coraz to nowsze i lepsze narzędzia, powiększając swoją ofertę o  – andruty, bezy, również i rożki do lodów. Dziś oferta jest znacznie szersza, a firma jest znana międzynarodowo.

Tago – ciastka z teleturnieju

,,Na Targach w Ningbo bardzo często pytano o słodycze Tago. Wieszczę duży sukces eksportowy” – pisał ówczesny były wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński na Twitterze.

Firma Tago była często sponsorem w wielu polskich teleturniejach, skąd wielu z nas może ją kojarzyć. Jednym z nich jest np. ,,Jeden z dziesięciu”. Firma fundowała nagrody w postaci słodkich kuferków, jak i pobyty w luksusowych Hotelach Gołębiewskiego, bo i to było jego kolejnym biznesem.

Tadeusz Gołębiewski i jego hotelarskie marzenie

Tadeusz Gołębiewski zyski z Tago, przeznaczył na spełnienie swojego największego marzenia. Mianowicie był nim już wcześniej wspomniany biznes hotelarski. W 2011 roku ,,Forbes” pisał o zaoszczędzonych 25 tys. dol. i kredycie biznesmena. To za te pieniądze zbudował w 1991 roku hotel na bazie dawnego Domu Turysty w Mikołaj­kach. Przeczytać mogliśmy również, że był to pierwszy tak nowoczesny obiekt w Polsce. ,,Szkoliła się tam większość firm, bawiła mafia”. Biznes hotelarski Tadeusza Gołębiewskiego nie zwalniał tempa. ,,W 2010 r. pod marką Gołęboewskiego powstał jeden z największych hoteli w tej części Europy (liczy aż 900 pokoi) został z wielką pompą otwarty.” – jak podaje ,,Business Insider”. Hotel znajduje się w Karpaczu.

Niestety do prasy trafiła smutna wiadomość. Agnieszka Gawińska odpowiedzialna za komunikację medialną firmy Tago w Wyborcza.biz,  potwierdziła – Tadeusz Gołębiewski nie żyje.

„Dziś ukaże się informacja na stronach internetowych hoteli i przedsiębiorstwa Tago. Upoważniona jestem tylko do przekazania informacji, że Tadeusz Gołębiewski zmarł w wczoraj” – Agnieszka Gawińska dla Wyborcza.biz