Nowe filmy Pedro Almodóvara i Bong Jong-ho w Konkursie Głównym festiwalu w Cannes!

14 maja rozpocznie się 72. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Wśród filmów, które trafiły do oficjalnej selekcji festiwalu, znalazły się 2 tytuły, których dystrybutorem w Polsce jest Gutek Film.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się w dniach 14 – 25 maja. Na czele jury Konkursu Głównego stanie meksykański reżyser i dwukrotny zdobywca Oscara, Alejandro González Iñárritu.

Wśród filmów, które trafiły do oficjalnej selekcji festiwalu, znalazły się: „Ból i blask” (Dolor y Gloria) w reżyserii Pedro Almodóvara oraz „Parasite” w reżyserii Bong Joon-ho.

„Ból i blask”, Hiszpania 2019

Film to kilka dni z życia wybitnego reżysera – jego namiętności, zwątpienia i tajemnice. Bez upiększeń, tylko szczerość i prawda. Autobiograficzne arcydzieło Almodóvara z udziałem Antonio Banderasa i Penélope Cruz.

„Parasite”, Korea Południowa 2019

To najnowsze dzieło koreańskiego reżysera Bong Joon-ho, znanego z takich filmów jak „Okja”, „Zagadka zbrodni” i „Snowpiercer: Arka przyszłości”. Film opowiada o dwóch rodzinach, których losy połączy niespodziewany incydent.

Wpis znaleziono dzięki:

- Pedro Almodóvar

- Ból i blask

- 72. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes