Opole 2016: Jakie incydenty miały miejsce i kto zgarnął nagrody??

Opole zawsze ciągnie za sobą wagon wspomnień i emocjonalnych doświadczeń. Niestety nie mówimy tu tylko o łzach szczęścia i wzruszenia. Zaczęło się od politycznej wersji piosenki "KIler", którą wykonał Kuba Sienkiewicz z Elektrycznymi Gitarami. Na koniec wygwizdano samego prezesa Kurskiego! A kto zgarnął nagrody??

Konferencja prasowa 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej OPOLE 2016. N/z Sarsa, Kasia Wilk, Dominika Barabas, GA.
Konferencja prasowa 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej OPOLE 2016. N/z Sarsa, Kasia Wilk, Dominika Barabas, GA.

Po nieplanowanym występie Elektrycznych Gitar w piątek, w sobotę wybuchnęła afera o gadżety KOD-u, których ochrona zakazała wnosić na teren amfiteatru. Wszędzie trzeba się jednak doszukać jakichś przyczyn. Fakt, że nie pozwolono wnosić nawet polskich flag rozdawanych przez opolskich działaczy może świadczyć jedynie o tym, że festiwal w Opolu niekoniecznie służy do wyrażania manifestacji ruchu KOD przeciwko obecnym rządom.

Prezes TVP Jacek Kurski nie będzie jednak uśmiechał się na wspomnienie Opola 2016. Gdy wyszedł na scenę, aby wręczyć nagrody dla zwycięzcy konkursu Złote Opole przywitały go gwizdy i krzyki widowni.

– W wielu krajach aplauz wyraża się poprzez gwizdy, dlatego witam również cudzoziemców w Opolu -powiedział robiąc słabą minę do jeszcze gorszej gry po przywitaniu widzów w amfiteatrze i przed telewizorami.

Wygląda na to, że od teraz najważniejsze polskie festiwale i wydarzenia kulturalne otoczone będą manifestacjami KOD-u i walką z tym, o czym Polacy sami zadecydowali w wolnych wyborach.

Na szczęście to nie te incydenty są najważniejsze! Wczoraj wieczorem nagrodę Złote Opole otrzymał Michał Szpak za piosenkę Jesteś bohaterem. To kolejny sukces wokalisty. W ubiegłym roku z tą samą piosenką wygrał w plebiscycie Premiery.

Nagroda specjalna Złotego Opola 2016 od czytelników TeleTygodnia powędrowała do Dody za piosenkę Nie daj się.

53. Krajowy Festiwal Piosenki w kategorii Debiutów wygrało dwoje artystów. Kortez otrzymał nagrodę publiczności, a Daria Zawiałow nagrodę jury.