Co sądzi Michał Piróg o ustawie antyaborcyjnej?

Michał Piróg: Ustawa antyaborcyjna to wyłącznie zasłona dymna. Musimy być bardzo czujni!

21.01.2016 Warszawa, Multikino Z³ote Tarasy. Uroczysta premiera filmu Patryka Vegi „PITBULL. NOWE PORZ¥DKI”. N/z Micha³ Piróg
Michał Piróg. GA

W marcu tego roku do Sejmu wpłynął kontrowersyjny projekt ustawy antyaborcyjnej. Jego autorzy domagają się uchylenia wszystkich istniejących obecnie możliwości przerywania ciąży – według obowiązującej ustawy z 1993 roku aborcję można przeprowadzić gdy ciąża zagraża życiu lub zdrowiu matki, istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego uszkodzenia płodu lub ciąża jest wynikiem gwałtu. Projekt wywołał liczne protesty społeczne w całej Polsce, do jego przeciwników należy także Michał Piróg.
– Boję się jednej rzeczy i to mówię bardzo szczerze. Gdyby taka ustawa miała przejść, to ingerencja państwa demokratycznego w wolność narodu byłby zbyt duża – mówi Michał Piróg agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Tancerz uważa ponadto, że projekt ustawy antyaborcyjnej to tylko kolejny sposób na odwrócenie uwagi społeczeństwa od innych niepopularnych działań ekipy rządzącej. Jego zdaniem Polacy powinni więc wyjątkowo wnikliwie przyglądać się poczynaniom władz.

– Państwa proszę o bardzo dużą przytomność, bo to jest tylko zasłona dymna. A w tym momencie dzieją się rzeczy, na które byśmy się nie zgodzili, gdybyśmy się nie zajęli tą ustawą. One się dzieją, więc bądźmy przytomni – mówi Michał Piróg.

Gwiazdor „You Can Dance” nie chce jednak wyjaśnić, co konkretnie ma na myśli.

– Ja tego nie mogę powiedzieć. Wiemy, co się dzieje – mówi Michał Piróg.

Obecnie Fundacja Pro – prawo do życia zbiera podpisy pod projektem ustawy antyaborcyjne  Aby trafił on pod obrady Sejmu, członkowie organizacji muszą zebrać minimum 100 tys. podpisów, mają na to trzy miesiące.