Nagrody Bizneswoman Roku rozdane!

W czwartek 1 marca, w budynku Santor w Warszawie odbyła się Gala wręczenia nagród w IX edycji konkursu Bizneswoman Roku. Statuetki i wyróżnienia zostały wręczone w dziewięciu kategoriach. Wyłoniono także Influencerkę Roku i przyznano nagrodę Grand Prix Kobieta Sztuki.

Nagrody Bizneswoman Roku rozdane!

Te dziewięć kategorii to: Liderka w Korporacji, Moja Firma, Start-up Roku, Pomysł na Biznes, Kobieta w Nowych Technologiach, Nauka i Biznes oraz Male Champion of Change, w której po raz pierwszy nagrodzeni zostali mężczyźni działający na rzecz różnorodności i wspierania kobiet.

Konkurs z roku na rok zyskuje na popularności, o czym może świadczyć rekordowa liczba zgłoszeń w tym roku wpłynęło ich ponad 260! Kilkudziesięciu ekspertów i jurorów po wnikliwej analizie zgłoszeń w poszczególnych kategoriach wyłoniło laureatki w poszczególnych kategoriach.

Ogromnie gratuluję wszystkim finalistkom, laureatkom i laureatom. Jestem ogromnie szczęśliwa i dumna, że co roku w tym konkursie możemy pokazać tak niezwykłe kobiety, które tak wiele już osiągnęły, a przecież kolejne, wielkie sukcesy na pewno jeszcze przed nimi. Za rok X, jubileuszowa edycja konkursu. Zgłoszenia będziemy przyjmować od września. Już dziś zapraszamy wszystkie przedsiębiorcze kobiety do dzielenia się historiami swoich firm i biznesowych sukcesów – podsumowała Olga Kozierowska, prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką i pomysłodawczyni konkursu.

Liderka w korporacji

Nagrodę w kategorii Liderka w Korporacji zdobyła Barbara Sobala, Wiceprezes Zarządu Citi  Handlowy.

Nagrody Bizneswoman Roku rozdane!

Jest specjalistką o międzynarodowym uznaniu i pierwszą europejką, która wzięła udział w globalnym programie Citi Woman in Risk. Konsekwentnie buduje doświadczenie w trudnym i ważnym obszarze zarządzania ryzykiem w bankowości. Aktywnie wspiera kobiety.

Swój zespół uczy, by rozwagę potrzebną do zarządzania ryzykiem umiejętnie łączyli z odwagą, która jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu w biznesie.

Male Champion of Change

Finaliści w kategorii Male Champion of Change mają na swoim koncie wybitne zasługi w zakresie budowania różnorodności oraz wspierania kobiet. Reprezentując różne sektory – bankowość, administrację, usługi dla biznesu, tworzą strategie i wprowadzają konkretne rozwiązania, dzięki którym zwiększa się udział kobiet na kluczowych stanowiskach oraz niwelowana jest luka płacowa.

Ze względu na wielkość ich dokonań i wagę zmian, które inspirują. Jury zdecydowało o przyznaniu trzech równorzędnych nagród dla: Roberta Biedronia, Sławomira S. Sikory, i Sebastiana Drzewieckiego.

Nagrody Bizneswoman Roku rozdane!

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką przyznała także nagrodę specjalną za całokształt działań na rzecz kobiet, którą otrzymał Przemysław Gdański, Prezes BGŻ BNP Paribas.

Moja Firma

Wyróżnienie w kategorii Moja Firma otrzymuje Dominika Kozarzewska, prezes zarządu Grupy Producentów Owoców „Polskie Jagody”.

Nagrody Bizneswoman Roku rozdane!

Kobieta sztuki

Nagrodę Grand Prix Kobieta Sztuki otrzymała Katarzyna Kozyra. „Grand Prix otrzymuje artystka, która tworzy od przeszło już 25 lat. Zaczynała w latach 90., kiedy dopiero tworzyły się reguły współczesnego języka sztuki krytycznej – ona była współautorką tych reguł.

Nagrody Bizneswoman Roku rozdane!

Udowodniła, że sztuka może stać w kontrze do zasad tworzonych przez społeczeństwo. Że to dzięki artystkom i artystom mamy szansę zobaczyć świat bez przyjmowania powszechnego, interesownego puntu widzenia. Że to artyści stwarzają możliwość wyjścia poza rzeczywistość stworzoną przez systemy i formacje społeczne” – uzasadniały w laudacji Marta Czyż, Beata Gessel, Natalia Sielewicz i przewodnicząca jury specjalnego, dr Ewa Łabno-Falęcka.

Ogólnopolski Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku od 9 lat nagradza przedsiębiorcze Polki. Otwiera przed nimi możliwości rozwoju, pozyskania partnerów biznesowych oraz inwestorów. Nagłaśnia ich sukcesy na skalę ogólnopolską i tworzy sieć kobiecego networkingu. Wszystko po to, aby przyczynić się do wzmocnienia roli kobiet w życiu gospodarczym Polski.