3 modne kolory na zimowe wieczory – szmaragd, śliwka i limonka

Jesienno-zimowy okres to czas, w którym szczególnie lubimy zaszyć się w swoim lokum. Oznacza to, że wśród wnętrzarskich trendów na jesień i zimę 2017/2018 nie powinno zabraknąć tych, wprowadzających do naszego życia wyciszenie, spokój i harmonię. Jeśli jesteś miłośnikiem tapetowania, zakręć się wokół szmaragdowych, śliwkowych i limonkowych odcieni na fototapetach!

Fototapeta lateksowa Rovan Leaves, Fototapeta4u.pl

Trendy z wybiegów w zawrotnym tempie przenoszą się do inspirującego świata aranżacji wnętrz. W zbliżającym się wielkimi krokami sezonie zimowym, wyjątkowo poszukiwane będą te odcienie, które wybierają topowi projektanci i kreatywnie wykorzystują je w swoich modowych kolekcjach.

O jakich barwach mówimy? Na jesienno-zimowej liście kolorów poza intensywnymi odcieniami, znalazły się głębokie, stonowane kolory, wśród których coś dla siebie znajdzie każdy miłośnik wyciszonych aranżacji. Oto inspiracje, w których pierwsze skrzypce grają limonkowa i szmaragdowa zieleń oraz intensywny śliwkowy fiolet.

Szmaragdowa zieleń drzew iglastych

Tej zimy nie będzie można przejść obojętnie obok odcienia Shaded Sprouce, który według ekspertów najbardziej kojarzy się z lasem iglastym. Taką charakterną barwę warto wykorzystać np. w sypialni, dzięki czemu wnętrze stanie się przytulne i uspokajające. Tu z pomocą przyjdą fototapety ze stonowanym motywem roślinnym. Doskonałym pomysłem będą również wszelkie tapetowe wzory, przypominające teksturę stworzoną pędzlem, co powinno zaciekawić szczególnie osoby z artystycznym zacięciem.

Fototapeta lateksowa Violet Dream, Fototapeta4u.pl

Złocista limonka

Soczysta zielona limonka w tym sezonie odchodzi już o lamusa, a na jej miejsce śmiało wskakuje limonka w złotym odcieniu, która doskonale komponuje się z antykami i drewnem. Limonkowa barwa na fototapecie to nie tylko kolor kojący zmysły, ale przede pozwalający stworzyć eleganckie, wytworne wnętrze z klimatem.

Wyrafinowana śliwka

Dekoratorzy, którzy pragną zadbać o szlachetność swojego lokum, nie powinni rezygnować z głębokich, fioletowych kolorów na fototapetach, głównie polecanego przez Pantone dystyngowanego odcienia Tawny Port. Szykowne geometryczne wzory to również niezwykle modna w tym sezonie propozycja. Entuzjaści galaktyk i kosmicznych przestworzy mogą wybrać coś specjalnego – abstrakcyjną śliwkową fototapetę, którą świetnie dopełnią szare, czarne i szmaragdowe dodatki.

Fototapeta lateksowa Violet Geometric, Fototapeta4u.pl