Chcesz założyć lokatę bankową? Wesprzyj się rankingiem

Poszukujesz dobrze oprocentowanej lokaty bankowej? Poza oprocentowaniem, uwagę zwracasz na czas trwania umowy? Jeżeli nie chcesz przedzierać się przez materiały reklamowe poszczególnych banków, to rozwiązaniem będzie zapoznanie się z rankingiem takich produktów.

chcesz zalozyc lokate

Jeżeli nie chcesz przedzierać się przez materiały reklamowe poszczególnych banków, to rozwiązaniem będzie zapoznanie się z rankingiem takich produktów.

Rankingi lokat bankowych – gdzie je znajdziesz?

Lokaty bankowe to produkty cieszące się dużym zainteresowaniem wśród klientów indywidualnych. Jeżeli również ty zamierzasz podpisać umowę z bankiem i zdeponować środki na lokacie, musisz wybrać najlepszą. Wybór jest przy tym bardzo duży, a to dlatego, że w ofercie każdego banku znajduje się co najmniej jedna oferta lokaty bankowej.

Nie chcesz marnować czasu na zapoznawanie się z informacjami zawartymi na stronach internetowych poszczególnych banków? Okazuje się, że jest rozwiązanie – wystarczy, że zapoznasz się z rankingiem takich produktów. Znajdziesz je:

  • Na stronach związanych z tematyką finansową. Takich witryn w sieci jest wiele. Po znalezieniu zestawienia, powinieneś upewnić się, że jest ono aktualne – w niektórych można bowiem znaleźć produkty, które zostały wycofane przez banki.
  • Na stronach banków. Przykładem mogą być lokaty Idea Bank. Ten bank stworzył zestawienie oferowanych produktów, aby zainteresowani mogli szybko znaleźć to, czego potrzebują. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z filtrów, określając tym samym np. okres, na który chcą podpisać umowę czy wysokość oprocentowania.

Jako osoba zainteresowana założeniem lokaty bankowej, powinieneś zainteresować się przede wszystkim rankingami opublikowanymi na stronach banków. Przeglądając je, możesz mieć pewność, że są one aktualne i sporządzone w sposób rzetelny.

Jakie informacje powinny znaleźć się w dobrym rankingu?

Aby ranking, który znajdziesz, faktycznie pomógł ci wybrać najlepszą ofertę, musi on uwzględniać pulę informacji. Mowa o:

  • Wysokości oprocentowania. Jak z pewnością wiesz, wysokość oprocentowania to jeden z kluczowych czynników, którym powinieneś się kierować. Im wyższe oprocentowanie, tym wyższy zysk wypracują twoje pieniądze.
  • Kwocie, którą będzie można zdeponować na lokacie. Banki w ofercie mają lokaty, które można założyć dla kwot od 500 do nawet 1 000 000 zł. Co w sytuacji, gdy kwota twoich oszczędności jest wyższa? Wówczas pozostają lokaty dla klientów zamożnych, a ich przykładami są lokaty Lions Bank.
  • Okresie trwania lokaty. Jeżeli interesujesz się ofertami banków, to z pewnością wiesz, że aktualnie banki zachęcają do zakładania lokat krótkoterminowych. Dobrze, abyś w rankingu, z którego będziesz korzystał, znalazł propozycje lokat zarówno krótko-, jak i długoterminowych.
  • Konieczności skorzystania z innych produktów znajdujących się w ofercie banków. Jesteś zadowolony z usług banku, w którym posiadasz rachunek bankowy? Nie ma zatem konieczności, abyś zakładał drugi. Aby nie okazało się, że wraz z lokatą będziesz musiał założyć np. rachunek bankowy, sprawdź, czy ranking obejmuje takie informacje.

Niektóre banki zastrzegają najlepiej oprocentowane lokaty bankowe dla nowych klientów. To ostatnio często spotykany zabieg. Dobrze, aby w zestawieniu, z którego będziesz korzystał, przy poszczególnych produktach pojawiła się informacja, czy lokata jest dostępna dla wszystkich, czy tylko nowych klientów.

 

Artykuł sponsorowany