Chrzciny księcia bez królowej. Dlaczego?

Książe William i Kate Middleton ochrzcili swoje trzecie dziecko. W ceremoni brała udział rodzina i grono bliskich przyjaciół. Jednak królowa Elżbieta II przegapiła chrzciny księcia Louisa. Dlaczego?

Foto/Instagram.kensingtonroyal

Książę Louis przyjął chrzest w królewskiej kaplicy Pałacu Św. Jakuba w Londynie. Uroczystość miała charakter prywatny. Królowa Elżbieta II i książę Edynburga Filip nie byli obecni na chrzcinach. Rzecznik rodziny królewskiej wyjaśnił, że jest to związane z przygotowaniem do piątkowej wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa. Zwrócił uwagę, że królowa nie ma problemów ze zdrowiem, o czym wcześniej informowały media.

Foto/Instagram.charlotte_the_best_prince…

Ceremonię prowadził arcybiskupa Canterbury, Justina Welby’ego, który ochrzcił księcia wodą z Jordanu. Louis ma sześcioro chrzestnych: Harry Aubrey-Fletcher, Lady Laura Meade, Hannah Gillingham i Lucy Middleton, Nicholas van Cutsem, Guy Pelly.

Foto/Twitter.The Royal Family

Dziś książę Louis będzie nosił replikę królewskiej szaty chrzcielnej, która została wykonana w 1841 roku w celu ochrzczenia najstarszej córki królowej Wiktorii. – wynika z informacji, która okazała się na profilu królewskiej rodziny na Twitterze.

Królewskie dzieci są chrzczone w wyjątkowej chrzcielnicy. Jest wykonana ze srebra i przypomina swoją formą kwiat lilii. Była użyta po raz pierwszy w 1841 roku i od tego czasu jest zawsze wykorzystywana przy królewskich chrzcinach.