Czym różnią się od siebie kosmetyki używane w salonie fryzjerskim?

W pielęgnacji i stylizacji fryzury najważniejszy jest dobór odpowiednich produktów, które będą dostosowane do rodzaju i potrzeb włosów. Kluczową rolę odgrywają szampony nawilżające, intensywne odżywki, maski regenerujące i mgiełki termoochronne.

czym roznia sie kosmetyki profesjonalne

Odpowiednia pielęgnacja włosów kosmetykami profesjonalnymi w czasie wizyty w salonie fryzjerskim sprawi, że po zabiegach będą one zdrowe, lśniące i odpowiednio nawilżone, a klientka chętnie do nas wróci.

Każdy rodzaj włosów wymaga innej pielęgnacji

Różne rodzaje włosów wymagają stosowania zupełnie innych kosmetyków. Na początek pamiętajmy, że produkty typu 2 w 1 lub uniwersalne zazwyczaj kompletnie nie sprawdzają się w salonach fryzjerskich. Zupełnie innych kosmetyków wymagają klientki o włosach suchych i łamliwych, a innych te z szybko przetłuszczającą się skórą głowy. Już na początku wizyty w salonie fryzjerskim ważne jest stosowanie odpowiednich szamponów i odżywek. Powinny one zawierać składniki pomagające chronić włosy, nawilżające je i przywracające je do życia. Taką właściwość mają między innymi produkty z serii Total Results marki Matrix.

Różnica między maskami a odżywkami do włosów

Zwróćmy uwagę, że czym innym są intensywnie regenerujące odżywki, a czym innym maski do włosów. Zazwyczaj te drugie stosuje się w celu nawilżenia i przywrócenia blasku wyjątkowo mocno przesuszonych pasm. Jednak trzeba na nie szczególnie uważać, jeśli nakładamy je na pasma cienkie i zniszczone, ponieważ łatwo niepotrzebnie obciążyć je, stosując zbyt bogate preparaty i uzyskać efekt przyklapniętej fryzury.

Kosmetyki profesjonalne chroniące włosy przed ciepłem

Farbowanie, stylizacja oraz stosowanie suszarki, lokówki czy prostownicy mogą przesuszyć włosy i mieć niekorzystny wpływ na ich kondycję i wygląd, a w żadnym razie fryzura po wyjściu z salonu nie powinna wyglądać gorzej niż przed wizytą. Dlatego dobry fryzjer powinien stosować produkty, które posiadają składniki chroniące włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Należy aplikować je na całej długości pasm jeszcze przed rozpoczęciem suszenia i stylizacji. Warto zainwestować w kosmetyki profesjonalne, które są droższe, ale jednocześnie bardziej skuteczne. Poza tym zawsze starajmy się postępować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Oczywiście włosy każdej kobiety są inne, ale najpierw sprawdźmy zalecenia producenta, a dopiero później eksperymentujmy.

Wpis znaleziono dzięki:

- Pielęgnacja włosów

- Lśniące włosy

- Kosmetyki do włosów

  • welonka7

    Ja bardzo czesto, gdy jestem zadowolona po wizycie u fryzjerki, prosze ja aby zamowila mi profesjonalne kosmetyki i stosuje je w domu, jeszcze nigdy mi nie odmowila zadna 🙂