Dziennikarze Trójki wracają do pracy

Nowy dyrektor stara się odbudować rozgłośnię, sprowadzając dziennikarzy, którzy w ostatnim czasie zdecydowali się odejść.

Dziennikarze Trójki wracają do pracy. Foto Facebook Trójka – Program 3 Polskiego Radia

Po zamieszaniu wokół notowania Listy Przebojów i najnowszej piosenki Kazika wielu dziennikarzy zdecydowało się w ramach protestu odejść z rozgłośni. Jako pierwszy z pracy zrezygnował Marek Niedźwiecki, a po nim ruszyła fala rezygnacji, wśród których znaleźli się znani i lubiani dziennikarze, m.in. Piotr Stelmach, Piotr Metz czy Marcin Łukawski. Po ich odejściu w radiowej Trójce pojawiły się braki kadrowe i problemy z prowadzeniem audycji.
Sytuacja zaczęła się zmieniać, kiedy Tomasz Kowalczewski zrezygnował z funkcji dyrektora rozgłośni, a jego obowiązki przejął Jakub Strzyczkowski. Nowy dyrektor podjął się sprowadzenia do Trójki dziennikarzy, którzy zdecydowali się odejść ze względu na cenzurowanie piosenki Kazika. Z rozmowy Strzyczkowskiego z portalem Wirtualne Media dowiadujemy się, że większość prezenterów wraca do rozgłośni, a dzisiaj część z nich po raz pierwszy pojawi się ponownie na antenie. Dyrektor potwierdził, że do Trójki wracają na dobre Marcin Łukawski, Piotr Stelmach, Łukasz Szwed i Piotr Metz. Strzyczkowski zapewnia, że trwają również rozmowy z Markiem Niedźwieckim, który być może ponownie poprowadzi Listę Przebojów Trójki. Do tego czasu zastąpi go Mariusz Owczarek. Już w ten piątek usłyszymy specjalne notowanie listy o znaczącym numerze 1999 i 1/3.

Wpis znaleziono dzięki:

- Trójka

- Trójka Polskie Radio

- Kuba Strzyczkowski