Jak nie zniszczyć życia piercingiem?

Piercing to ozdabianie części ciała różnymi ozdobami, przeważnie wykonanymi z materiałów nie zawierających niklu. O ile sam zabieg nie jest niebezpieczny, o tyle wymaga rąk profesjonalisty i odpowiedniego gabinetu. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas kolczykowania?

Foto. Instagram, lou.von.bright

Po pierwsze, wybierzmy odpowiedni gabinet w którym wykonamy zabieg. Miejsce to powinno być czyste, sterylne, a używane w nim igły utylizowane. Czasem warto dopłacić sto złotych więcej i niczym się nie zakazić podczas zabiegu. Unikajmy  pistoletów do kolczyków, gdyż nie da się ich do końca zdezynfekować. Kiedy znajdziemy już odpowiedniego piercera, zastanówmy się, którą część ciała chcemy przekłuć.

Pępek czy wagina?

W Polsce popularne są m.in. piercing intymny, nosa, języka, ucha, a także pępka. Jeśli zdecydujemy się na ten ostatni, przygotujmy się na 2-3 tygodnie rekonwalescencji. Wskazane jest unikanie ciasnych ubrań przez 4-5 dni. Zaletą kolczyka w tym miejscu, jest pięknie prezentujący się brzuch z gustowną ozdobą.

Foto. Instagram. Kolczykwpępku

Warto jednak zastanowić się nad budową naszego ciała: musimy liczyć się z tym, że taki kolczyk skupi uwagę obserwatora na na talii. A co jeśli pragną przekłuć sobie sutki lub wykonać piercing intymny?

Wtedy czas gojenia rany wynosi pół roku. Plusem kolczyka w miejscach intymnych, choć nie zawsze, może być zwiększenie doznań seksualnych. Minusem jest większe ryzyko chorób intymnych. Samo przekłuwanie jest bolesne. Możliwe ozdoby to m.in: double niple czyli podwójny kolczyk w sutku lub standard niple w postaci poczwórnego kolczyka. W dolnych częściach ciała na uwagę zasługuję Christina: pionowy kolczyk we wzgórku łonowym oraz triangle. Umieszcza się go tam, gdzie spotykają się kapturek łechtaczki i wargi sromowe.

Klasyka góruje?

Dziewczyny, które pragną mniej bolesnych, ale jednocześnie niekonwencjonalnych ozdób, mogą wybrać spośród różnych przekłuć uszu. Wbrew pozorom, nie muszą być nudne. Salony piercingu oferują klientom m.in :

 • traugus polegający na przekłuciu chrząstki
Foto . Instagram. asiawr
 • Anti Helix: kolczyk w górnej części ucha
Foto. Instagram. merry_pop_ink

Podobnie, jak w przypadku innych ozdób, należy właściwie dbać o miejsce zabiegu. Nie powinno mieć ono kontaktu ze słuchawkami czy innymi niesterylnymi elementami, aż do wygojenia. Ciekawy efekt wizualny uzyskamy decydując się na rozpychanie uszu. Daje ono swobodę w kwestii wyboru rozpychaczy, które są wykonane z kolorowych tworzyw sztucznych.

Oddychać przez kolczyki

Ostatnim typem piercingu, o którym warto wspomnieć, jest piercing nosa. Zabieg wykonuje się następująco: jego miejsce jest odkażane, a następnie piercer je przekuwa. Wśród piercingu nosa wyróżniamy:

 • Nostril Piercing, czyli przekłucie płatka nosa
Foto. Instagram yaujtac
   • Septum Piercing, podczas którego przekuwa się chrząstkę

    Foto. Intagram. andromele
   • Bridge Piercing. Kolczyk jest w nim umieszczany pomiędzy oczami, u nasady nosa.