Jak poznać, czy on nadal kocha swoją eks?

Początek związku zawsze wiąże się z niepewnościami. Zastanawiasz się, czy ta relacja przekształci się w coś poważnego, czy jego intencje są szczere. Jak upewnić się, czy twój partner nie tęskni za byłą dziewczyną?

Jak poznać, czy on nadal kocha swoją eks? Fot. Fotolia

Masz wrażenie, że twój facet często wspomina o swojej eks. Nie wiesz, czy to po prostu sentyment, czy jednak jego uczucie wobec niej nie wygasło. Oto 5 oznak, że on nadal może coś do niej czuć:

1. Ciągle utrzymuje z nią kontakt

Oczywiście nie ma nic złego w sporadycznym kontakcie. Jednak jeśli twój partner nie ogranicza się tylko do wymiany kilku zdań na Facebooku, ale regularnie spotyka się ze swoją byłą, powinien być to powód do niepokoju. Jeśli dodatkowo często ci o niej wspomina, opowiada co się u niej dzieje, możesz być pewna, że on dalej coś do niej czuje. Nawet jeśli zapewnia cię, że są tylko przyjaciółmi.

 

2. Nie reaguje na twoje prośby dotyczące zerwania kontaktu z eks

Prosisz go, żeby przestał kontaktować się z byłą dziewczyną. Mówisz, że to dla ciebie niekomfortowa sytuacja. Jednak on pozostaje nieugięty – dalej chce mieć z nią kontakt, mimo że nie ma żadnego ważnego powodu, który zmuszałby go do kontaktowania się z byłą. To znak dla ciebie, że on nie chce z niej zrezygnować.

 

3. Od rozstania z eks nie minęło wiele czasu

Jeśli zaczęliście się spotykać tuż po jego rozstaniu albo jeszcze w trakcie, istnieje większa szansa, że on jeszcze się z tym rozstaniem nie pogodził. Jeśli liczysz na poważny związek, nie warto wiązać się z kimś, kto jest świeżo po rozstaniu.

 

4. Trzyma rzeczy związane z eks

On dalej przechowuje prezenty od eks? Trzyma wspólne zdjęcia na biurku? Nie chce ich wyrzucić, mówiąc że mają dla niego wartość sentymentalną? To może być znak, że chce mieć pamiątkę po byłej dziewczynie. Jeśli nie chce rozstać się z rzeczami, które mu o niej przypominają, to tym bardziej trudno mu będzie o niej zapomnieć.

 

5. Często przegląda jej profile w mediach społecznościowych

Kilka razy zdarzyło ci się przyłapać go na przeglądaniu profilu byłej na Facebooku lub Instagramie? To znaczy, że chce być na bieżąco z tym, co się u niej dzieje. A co za tym idzie – przesadnie interesuje się jej życiem zamiast skupić się na budowaniu relacji z tobą.

 

6. Ciągle porównuje cię do swojej byłej

Jeśli zdarza mu się porównać cię do swojej byłej, a na dodatek w tym porównaniu wypadasz gorzej, powinnaś jak najszybciej zakończyć tę relację. Jeśli twój partner cię nie docenia, sprawia że wpadasz w kompleksy, powinnaś z nim zerwać.