Nie żyje wnuk Daniela Olbrychskiego

Jakub Olbrychski, syn i wnuk znanych aktorów, miał tylko 28 lat.

40752320 233092537552474 2217471086874303217 n e1584349227957 - Nie żyje wnuk Daniela Olbrychskiego
Nie żyje wnuk Daniela Olbrychskiego. Foto Instagram @nadobreinazle_official

Najbliższa rodzina Jakuba poinformowała o tragedii za pośrednictwem Facebooka. Pierwsze i poruszające oświadczenie wypłynęło od brata zmarłego, Antka. „Piszę tutaj, ponieważ mieliśmy dużo wspólnych znajomych, a wolałbym uniknąć w najbliższym czasie dziesiątek pojedynczych pytań” – wyjaśnia.

Jak się okazało, Jakub chorował na schizofrenię. Wielokrotnie podejmował się leczenia, m.in. w szpitalu na Sobieskiego i w Tworkach. Za każdym razem rezultaty były krótkoterminowe i finalnie Kuba rzucał wszelkie terapie, powracając do nałogów. Relacja najbliższych z Jakubem była bardzo trudna – chłopak nie radził sobie z życiem i nikt nie był mu w stanie pomóc. Przyczyna śmierci nie jest znana. Jakub wyszedł z domu w samej koszuli i bez dokumentów, a odnaleziono go już martwego.

„Mam nadzieję, że chociaż teraz ten rozgorączkowany umysł uwolnił się od strachu i odpoczywa. Chciałem go nieść, ale sam parę razy połamałem przez to nogi. Starałem się więc pomagać mu na tyle, by samemu zachować zdrowie psychiczne. Może powinienem więcej, nie wiem. Był to wysiłek, obowiązek nie zawsze przyjemny. Ale mimo wszystko moja misja. Część sensu mojego życia. I teraz to życie ma zdecydowanie mniej sensu” – puentuje brat zmarłego. Informacje o śmierci potwierdziła także żona Daniela Olbrychskiego. Nie pozostaje nam nic, jak złożyć szczere kondolencje rodzinie.

Wpis znaleziono dzięki:

- Jakub Olbrychski

- Rafał Olbrychski

- Daniel Olbrychski