Obcięte głowy i sala operacyjna na pokazie marki Gucci!

Tydzień mody w Mediolanie to ważne wydarzenie w świecie mody. Projektanci rywalizują ze sobą o wzbudzenie jak najlepszego wrażenia wśród widzów. Niedawno mieliśmy okazję obserwować udział królowej Elżbiety na londyńskiej prezentacji kolekcji od Richarda Quinna. Co przygotował Gucci?

Foto.instagram.com/voguemagazine

Gucci istnieje od 1921 roku. Kolekcje włoskiego projektanta opłynęły cały świat. Butiki możemy znaleźć w najważniejszych miastach, między innymi w Londynie, Paryżu i Nowym Yorku.

Milano Fashion Week, czyli Tydzień Mody w Mediolanie, to najważniejsze wydarzenie w branży modowej. Jest szansą dla wielu projektantów do zaprezentowania swoich kolekcji. To także duże wydarzenie kulturalne z udziałem gwiazd i czołowych producentów. W tym roku marka Gucci zaskoczyła wszystkich swoją propozycją. Pokaz zamienił się w salę operacyjną, a modelki zamiast torebek prezentowały się, trzymając w ręce swoje podobizny. Jak się okazuje, pomysł odzwierciedla pracę projektanta, która przypomina obowiązki chirurga.

Nasza praca (jako kreatorów) jest pracą chirurgiczną: wycinanie, łączenie i eksperymentowanie na stole operacyjnym po „wyczerpującym pokazie” – zdradza Alessandro Michele, dyrektor kreatywny Gucci.

Zaprezentowana w środę kolekcja na sezon jesień-zima 208/2019 zaskoczyła też wieloma odwołaniami do grup etnicznych, kulturowych i warstw społecznych. Milano Fashion Week to nie tylko moda, ale także sztuka oraz ogromny potencjał przekazywania ważnych treści.