Penelope Cruz ścięła włosy? Aktorka wspiera walkę z rakiem piersi

Muza Almodóvara pojawi się na wrześniowej okładce hiszpańskiego Vogue'a. Dla potrzeb sesji zdjęciowej gwiazda pozuje w krótkiej fryzurze. To jednak tylko peruka. Zarówno stylizacja gwiazdy, jak i róż dominujący w nadchodzącym wydaniu magazynu ma przypominać o walce z nowotworem piersi.

Penelope Cruz ścięła włosy? Aktorka wspiera walkę z rakiem piersi. Instagram Vogue Spain
Penelope Cruz ścięła włosy? Aktorka wspiera walkę z rakiem piersi. Instagram Vogue Spain

Hiszpański Vogue aktywnie wspiera walkę z rakiem piersi. Różowa wstążka na okładce przypomina o kobietach, które muszą zmierzyć się z tą ciężką i często niespodziewaną chorobą. Nie bez powodu na okładce pojawiła się gwiazda dużego ekranu Penelope Cruz. 

Aktorka zagrała ostatnio w produkcji „MaMa”. W filmie wciela się w postać kobiety, u której zdiagnozowano raka. Fryzura z okładki to część jej filmowej charakteryzacji. Nawiązanie do walki z nowotworem stanowi także pierzasta różowa sukienka oraz wymowne smutne spojrzenie aktorki. Przygotowaniami do zdjęć zajęła się Belen Antolin. Stylistka przyznaje, że choroba jej siostry była niejako powodem tej wyjątkowej sesji. Za obiektywem stanął Nico Bustos.

Mamy nadzieję, że rozgłos wokół nowej okładki Vogue przyczyni się do podnoszenia świadomości na temat walki z nowotworem piersi.